За минулий тиждень внаслідок розливу мазуту через затоплені російські танкери в Керченській протоці загинули щонайменше 10 дельфінів, а кількість мертвих птахів і риби зростає
Щонайменше 10 дельфінів загинули в Керченській протоці за минулий тиждень через розлив мазуту, що стався після затоплення російських танкерів. Мазут, який потрапив у море, виявився смертельно небезпечним для морських тварин. Зокрема, екологи б'ють на сполох через загибель червонокнижних дельфінів.
За останню добу в Краснодарському краї на берег викинулося шість мертвих дельфінів, а також велика кількість птахів і риби. Також спостерігається значне забруднення води біля берегів Керчі, де видно великі плями мазуту, що може призвести до подальших втрат в екосистемі.
Моніторингові групи повідомляють, що відновлення популяцій тварин після такої катастрофи може зайняти роки. На цей момент екологи не мають надії на швидку очистку території від нафтопродуктів - процес може затягнутися на два роки.
Дельфіни, які контактують із мазутом або отруєними рибами, гинуть від гіпоксії, що спричиняє задушення. Раніше спікер ВМС ЗСУ попереджав про загрозу для червонокнижних дельфінів у результаті затоплення російських танкерів у Чорному морі. Проте, за інформацією екологів, російська сторона не вживає системних заходів для боротьби з катастрофою.
Вранці 15 грудня неподалік Керченської протоки сталася аварія. Внаслідок шторму та негоди, російські танкери "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239" зазнали ушкоджень і почали тонути. На борту обох суден перебували 27 членів екіпажу, з яких один загинув - моряк з танкера "Волгонефть 212", решту членів екіпажу госпіталізували з переохолодженням.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оцінює збитки екосистемі Чорного моря через витік мазуту внаслідок аварії російських танкерів у Керченській протоці на понад $14 мільярдів. Ця цифра може змінитися після отримання більш детальних даних про катастрофу.
Нагадаємо, у вересні Росія була за крок до екологічної катастрофи у Чорному морі. Також повідомлялося, що росіяни використовують застарілі не застраховані нафтові танкери у Балтійському морі, які можуть потонути та спричинити екологічне лихо.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.