Майже 40% енергетичної інфраструктури України не працює: як допомагатиме ЄС

Читать на русском

З 10 жовтня росія атакувала Україну низкою ударів по електроенергетичній інфраструктурі

Читать на русском
Майже 40% енергетичної інфраструктури України не працює: як допомагатиме ЄС
Наша країна веде діалог з партнерами про допомогу для відновлення енергетичної інфраструктури

З 10 жовтня росія атакувала Україну низкою ударів по електроенергетичній інфраструктурі

Російські окупанти серйозно пошкодили енергетичну інфраструктуру України. Майже 40 % не працює, через це по всі країні застосовують відключення електроенергії. До відновлення долучиться Європейський Союз. 

Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон. За її словами, проходження зими в умовах відсутності  для українців буде складною. 

"Збитки значні, 40% інфраструктури не працює, а отже, зима буде складною. Але крок за кроком ми можемо виправити пошкодження. Крім того, з березня Україна підключена до нашої електромережі. Тож Європа також може забезпечити додаткові потоки електроенергії, щоб замінити частину втраченого виробництва електроенергії з української землі", - сказала Сімсон.

Вона нагадала про створення Фонду підтримки енергетики, разом з Енергетичним співтовариством, щоб країни як із ЄС, так і з-за його меж могли підтримати Україну. У багатьох випадках це питання не фінансування, а потреб у специфічній техніці та обладнанні. За словами Сімсон, це і є проблемою.

"Енергетичне співтовариство та мої служби звертаються до компаній, у яких може бути це обладнання на складі, і ми вже отримали кілька позитивних відповідей. Тож перші трансформатори – на шляху заміни тим, які російські безпілотники чи ракети знищували. Ми запропонували схему фінансування на наступний рік для України, і вони (українці – ред.) справді визначать пріоритети своїх фінансових потреб для відновлення енергетичної інфраструктури. Але в цілому це дасть Україні стабільний потік підтримки: 1,5 мільярда євро щомісяця. І, як я вже зазначала, енергетична інфраструктура є їхнім однозначним пріоритетом, тому що без тепла, без електроенергії буде важко вижити. Але ми не можемо чекати, поки ці гроші будуть доставлені. Триває робота з пошуку альтернативного обладнання", - сказала Сімсон.

Вона наголосила, що важко оцінити, скільки домогосподарств цієї зими залишиться без електрики, тому що ніхто не знає планів російських військових. Також не зрозуміло, коли під контроль України повернеться найбільша європейська атомна електростанція.

"Багато невідомого, поки триває війна. Але ми з нашого боку робимо максимум, щоб люди мали доступ до тепла, навіть якщо це означатиме лише тимчасові генератори замість стабільних зовнішніх трансформаторів", - додала Сімсон.

Допомога Україні у відновленні об'єктів енергетичної інфраструктури 

Уряд України продовжує домовлятися з міжнародними партнерами про збільшення постачання обладнання, яке необхідне для відновлення інфраструктури, а також про мобільні джерела живлення й обігріву. Вже 12 країн погодилися допомагати, а багато хто долучився до цього раніше. Наприклад, системні оператори деяких країн Європи передавали "Укренерго" обладнання останні 8 місяців. Тому в України є резерви, аби відновлювати зруйновану інфраструктуру. Українців просять економно споживати електроенергію, бути готовими до складної зими та мати запаси всього необхідного — деталі тут

Нагадаємо, Берислав може залишитися без світла до деокупації. Крім того, Уряд обіцяє більш "передбачувані" графіки відключень світла.

Також Інформатор писав, коли в Україні можуть скасувати відключення світла. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.