Маєте бізнес за кордоном – повідомте українську податкову: як і коли це зробити, щоб не отримати величезний штраф

Читать на русском

В останні два роки дуже багато українців переорієнтували свої бізнеси за кордон та навіть релоцирували їх туди

Читать на русском
Податки, за кордоном
Українські підприємці за кордоном повинні надати звіт в ДПС

В останні два роки дуже багато українців переорієнтували свої бізнеси за кордон та навіть релоцирували їх туди

До 1 травня 2024 року всі українці, які мають бізнес або володіють частками в іноземних компаніях, мають повідомити про це українську податкову та подати звітність. Норма про КІК (контрольовані іноземні компанії) стосується не тільки великих бізнесів, а й підприємців, які, наприклад, продають товари на світових маркетплейсах. Адвокат Станіслав Ліфлянчик нагадав, що до Податкового кодексу України були внесені зміни. Згідно них до 01 травня 2024 року необхідно подати звіт українській податковій про бізнес за кордоном.

Адвокат Станіслав Ліфлянчик рекомендує не ризикувати і «якщо ваш бізнес за кордоном - це не секрет секретний, то краще таки показати його податковій». Він нагадав, що до 01 травня 2024 року необхідно подати відповідну форму, в якій повідомити власником яких суб'єктів підприємницької діяльності за кордоном ви є, або які ви там продали/подарили/ліквідували.

«В останні два роки дуже багато українців переорієнтували свої бізнеси за кордон та навіть релоцирували їх туди. Вас можна зрозуміти, це абсолютно розумно та логічно. Однак треба розуміти, що державі Україна це не подобається. Вона хоче знати де та що у вас є», - зауважив адвокат.

І додав, що за неподання такої інформації в податкову передбачено штраф в розмірі 776 000 грн.

«Також є інформація, що держава Україна якось отримає доступ до банківської інформації українців за кордоном, що може спростити питання контролю за КІКами», - сказав Ліфлянчик.

Маєте бізнес за кордоном – повідомте українську податкову: як і коли це зробити, щоб не отримати величезний штраф 1

Які звіти та за який період подавати

  1. Подати повідомлення в період 60 календарних днів з моменту набуття чи втрати контролю над іноземною компанією або частки в КІК.
  2. Подати звіт за 2022 та 2023 роки про діяльність компанії до 1 травня 2024-го, якщо контролер є фізичною особою, до 1 березня 2024 року, якщо контролер є юридичною особою. Подається він разом із річною декларацією фізичної особи або податковою декларацією підприємства за звітний податковий рік.

Подача повідомлення та звіту відбувається в електронній формі через особистий кабінет разом із декларацією за кожною КІК окремо. Таким чином, якщо людина є контролюючою особою у кількох компаніях, то  потрібно підготувати повідомлення та звіти по всіх підприємствах.

У світі пропаганди є вислів: можна весь час дурити маленьку кількість людей, можна маленький період часу дурити всіх, але постійно дурити всіх неможливо. Сьогодні росія продовжує цю лінію, намагаючись дурити своє населення, заявляючи, що все під контролем. Проте, з часом суспільство розумітиме розрив між цими промовами та реальністю. Поговоримо про це з колишнім громадянином росії, нині чувашським сепаратистом Михайлом Орєшніковим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.