Власник компанії Twitter Ілон Маск іде з посади генерального директора.
Зараз він активно шукає когось, хто може зайняти його місце. Маск каже, що прийняв остаточне рішення після проведення онлайн голосування серед користувачів Twitter. Водночас він мав проблеми з організацією керівництва компанії вже давно.
Друга найбагатша людина на землі Ілон Маск 21 грудня заявив, що планує полишити посаду генерального директора найпопулярнішої на Заході соціальної мережі Twitter, власником якої він став. Водночас він залишає за собою контроль над інженерними командами компанії.
«Я піду у відставку з посади генерального директора як тільки знайду когось достатньо дурного, щоби прийняти цю роботу! Після цього я просто керуватиму командами програмного забезпечення та серверів», — написав Маск на своїй сторінці у Twitter.
Рішення стало наслідком онлайн голосування, яке 18-го грудня Маск запустив у соціальній мережі. У ньому він запропонував користувачам самим вирішити, чи варто йому піти з посади. Голосування підбігло кінця, і 57,5 % з понад 17 мільйонів осіб, які взяли в ньому участь, підтримали звільнення бізнесмена. Голосування він оприлюднив на своїй офіційній сторінці та зобов’язався його підтримувати.
У соцмережах деякі користувачі припускають, що голосування у Twitter є політичним кроком Маска. У випадку, якби його вирішили залишити, він продовжив би скандальні зміни в соцмережі, посилаючись на волю народу. У разі ж рішення про звільнення, він може не просто піти, а запустити процес «виходу» з активу. У підсумку це може призвести до закриття Twitter. Незадовго до кінця голосування він заявив, що користувачам «варто бути обережними з бажаннями, бо вони можуть збуватися». Проте, навряд-чи влада дасть так просто ліквідувати ресурс, що став найбільш використовуваним серед високопосадовців та медійних осіб усього світу.
Як пише Bloomberg, зараз у Twitter активно шукають нового гендиректора. Припускають, що ним можуть виявитися наближені до Маска менеджери, які допомагали йому після придбання компанії. Мова йде про інвестора Джейсона Калаканіса, та колишнього виконавчого директора PayPal Девіда Сакса. Попри те, що Ілон призначить когось, хто, принаймні частково, поділятиме його погляди, можна очікувати змін у компанії.
Маск і раніше заявляв, що не збирається весь час залишатися гендиректором соцмережі, але його рішення про відхід, схоже, спровоковане проблемами в бізнесі, які виникли після придбання Twitter. Акції Tesla, безумовно найціннішого холдингу Маска, впали аж на 8,1% після того, як Ілон тріумфально переїхав до штаб-квартири компанії. Критики стверджували, що він витрачає занадто багато часу на соціальну мережу.
Після того, як два місяці тому Ілон Маск придбав Twitter, у компанії почалися масштабні зміни та не менш масштабні проблеми. Він звільнив частину керівництва, а також значно скоротив штат. Іншим працівникам він запропонував «хардкорний» режим роботи. Мова йде про збільшення робочих годин, навантаження та обов’язків. Як наслідок, пише Bloomberg, це закінчилося звільненнями приблизно 5000 із 7500 співробітників компанії. Це поставило Twitter перед величезними проблемами з подальшою організацією роботи і розлякало інвесторів.
Крім того, у США виникло чимало запитань до нової політики мережі, які запровадив Маск. Ілон не раз наголошував, що виступає за свободу слова. На практиці відбулися розблокування акаунтів осіб, яких раніше «банили» через расизм, антисемітизм та прихильність до теорії змов, таких, як репер Каньє Вест та експрезидент США Дональд Трамп. За 24 години після офіційного набуття у власність Ілоном соцмережі, використання у Twitter слова «ніґер» зросло на 500 %(!).
Макса критикували також за те, що декларовані ним принципи «свободи слова» закінчилася, як тільки він почува слова, які йому не сподобалися. Twitter без пояснення «забанив», а потім, щоправда, зняв обмеження з акаунтів американських журналістів, які опублікували матеріали з критикою на Ілона. Сполошені такими “експериментами” рекламодавці відвернулися від компанії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.