На тлі проміжних виборів у США Маск прокоментував ситуацію навколо нападу на чоловіка спікерки конгресу Ненсі Пелосі
Цього разу на тлі проміжних виборів до конгресу Маск прокоментував ситуацію навколо нападу на чоловіка спікерки конгресу Ненсі Пелосі. До свого допису в Twitter він додав посилання на новину із сумнівного джерела, у якій стверджується, що Пелосі був п’яний, а до історії домішаний гей-повія.
У суботу 29 жовтня Гілларі Клінтон, колишня перша леді та кандидат у президенти від Демократичної партії 2016 року, опублікувала твіт у якому зреагувала на ситуацію навколо нападу на Пола Пелосі.
«Республіканська партія та її рупори тепер регулярно поширюють ненависть і божевільні теорії змови. Шокує, але не дивно, що результатом є насильство. Як громадяни, ми повинні вимагати від них відповідальності за їхні слова та дії, які слідують за ними», — написала пані Клінтон.
Пані Гілларі вважає, що подібна риторика надихнула Девіда ДеПейпа напасти на чоловіка Ненсі Пелосі. Маск вирішив утрутитися й написав твіт у відповідь.
«Існує невелика ймовірність, що в цій історії може бути щось більше, ніж здається на перший погляд», — заявив Ілон зі, схоже, властивою йому впевненістю в тому, що він експерт у всьому
До твіту під дописом пані Клінтон він додав посиланням на статтю в Santa Monica Observer. Якщо коротко, у статті стверджується, що 82-річний пан Пелосі ще ого-го дідусь і п’яний бився з геєм-повією, якого сам і запросив до будинку. Не викликає сумніву, що така «новина» дуже сподобалася консервативним прихильникам Трампа. Згодом допис Маска «таємничим чином» зник і не відразу було зрозуміло, хто його видалив, пише New York Times.
Los Angeles Times у 2021 році робило огляд вебсайтів, які поширюють фейки. До цього списку потрапило видання Santa Monica Observer. Видання писало багато фейків, до прикладу, що пані Клінтон померла, а з Дональдом Трампом дискутуватиме її двійник.
За звітом поліції, на 82-річного пана Пелосі напав із молотком 42-річний чоловік. Він увірвався до будинку подружжя через задні двері. Як передає New York Times, окружний прокурор заявила, що нема жодних підстав вважати, що Пол Пелосі та його нападник були знайомі раніше.
Натомість як кажуть, ДеПейп під час нападу кричав: «Де Ненсі? Де Ненсі?» — саме цю фразу викрикували прихильники Трампа, штурмуючи Капітолій. Сторінки нападника в соцмережах показують, що він був прихильником різних конспірологічних теорій. До прикладу, він вважав, що інопланетна рептилоїда раса зайняла керівне місце поміж владних еліт, переважно серед демократів.
У відкритому листі до рекламодавців Маск заявив, що Twitter слідкуватиме за мовою ворожнечі та фейковими дописами. Одначе, як зазначає Джозеф Ернандес в Inside Lа Politics, уже за 24 години після офіційного набуття у власність Ілоном соцмережі, використання у Twitter слова «ніґер» у соцмережі зросло на 500 %(!). А сам скандальний твіт Маска миттєво перепостили радикальні групи, такі як QAnon, нацистські та ультраліві формування.
І поки в Штатах триває дискусія, щодо того, як можна обмежити згубний вплив миттєвого поширення суспільно-небезпечної фейкової інформації так, щоби не обмежувати водночас свободу слова. Twitter розблокував акаунт репера Каньє Веста, який опублікував антисемітський твіт. А незадовго перед тим Маск публікував одразу серію твітів, у якій пропонував Україні капітулювати перед росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.