Лідери Франції та Німеччини 15 березня зустрінуться з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Берліні, щоб обговорити, як краще надавати допомогу Україні, особливо військову техніку
Президент Франції Еммануель Макрон активно намагається надати додаткову підтримку Україні, закликаючи європейських союзників до більш твердої позиції у відносинах з москвою. У п'ятницю, 15 березня, Макрон планує зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні, а також з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском, щоб обговорити додаткові заходи підтримки України. Зокрема, буде йтися про надання військової техніки.
Про це він заявив в інтерв'ю телеканалам TF1 і France 2, передає Bloomberg. Протягом останніх тижнів Макрон намагається об'єднати західних союзників задля підтримки України в умовах загострення конфлікту з hосією. Він організував саміт лідерів у Парижі, на якому було узгоджено план поставок боєприпасів для української армії та підписано двосторонні оборонні угоди з Україною та Молдовою.
Макрон підкреслив, що безпека Європи під загрозою через дії hосії і закликав до більш активних заходів з боку Європейського Союзу. Зустріч у Берліні може стати ключовим етапом у спільних діях Франції та Німеччини в контексті кризи на сході Європи. Очікується, що вона визначить нові шляхи співпраці та надання допомоги Україні, враховуючи загальну загрозу безпеці регіону.
"Хто може навіть на секунду подумати, що президент путін, який не дотримується жодних своїх обмежень чи зобов’язань, зупиниться на цьому? Безпека Європи та французів під загрозою", - заявив Макрон.
У відповідь на питання про можливі розбіжності між Парижем і Берліном, міністр європейських справ Франції Жан-Ноель Барро заявив у п'ятницю на каналі LCI TV, що "зв'язки, що об'єднують Німеччину та Францію, непохитні". Він додав: "Європейці абсолютно єдині у своїй рішучості надавати Україні довгострокову підтримку в необхідний час". При цьому під час телевізійного інтерв'ю Макрон критикував внутрішніх опонентів, які не підтримали двосторонню безпекову угоду з Україною, прийняту парламентом на початку цього тижня.
"Утримуватися і голосувати проти підтримки України - це вибір поразки", - наголосив він.
Втім, підтримка України серед французьких виборців зазнає втоми. Згідно з опитуванням, проведеним минулого тижня, частка людей, які вважають, що Париж повинен зберегти поточний рівень військової допомоги, знизилася на 9 пунктів з минулого літа - до 43%. Більшість також висловили турботу щодо поширення війни за межі України та протистояння розміщенню французьких військ на українській землі.
"Що відбувається в Україні?" - запитав Макрон. "Це екзистенційна війна для нашої Європи та Франції".
12 березня, депутати Національної асамблеї Франції виявили солідарність з Україною. Вони схвалили доповідь прем'єра Габріеля Атталя щодо безпекової угоди між Францією та Україною. Угода набула підтримки значної більшості – 372 голоси "за" проти 99 "проти", хоча голосування не мало обов'язкового характеру.
Раніше Інформатор писав, що президент Франції Еммануель Макрон вже вчетверте відклав давно запланований візит до України. На цей раз через розбіжності із союзниками у політиці щодо росії. Перед візитом до України разом з іншими делегатами ЄС він хоче провести переговори з союзниками та досягти результатів. За словами французького дипломата, замість того, щоб поїхати до Києва, Макрон хоче "виділити необхідний час" для переговорів із союзниками. І потім вже відвідати Україну, але "з відчутними результатами".
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Два законопроекти щодо Бюро Економічної Безпеки (БЕБ) - один від Кабінету Міністрів, інший від групи народних депутатів під керівництвом Ярослава Железняка. Голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов, розповість нам про ці закони у наступному відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.