Макрон їде до Бразилії: буде просити президента стати на бік України

Читать на русском

Французький президент намагається налагодити відносини з більшою кількістю країн Глобального Півдня

Читать на русском
Макрон та Лула
Бразилія є однією з ключових країн Глобального Півдня

Французький президент намагається налагодити відносини з більшою кількістю країн Глобального Півдня

У вівторок, 26 березня, президент Франції Емануель Макрон розпочинає триденний візит до Бразилії, метою якого є розширення співпраці між державами. Він спробує переконати бразильського президента Лулу да Сілву підтримати Україну та Захід у російсько-українській війні. Досі Бразилія займала нейтральну позицію, намагаючись балансувати між сторонами

Як повідомляє агенція Bloomberg, Лула, президент однієї з країн блоку БРІКС, до якого входить також росія та Китай, неодноразово заявляв про потребу мирних перемовин, але наголошував, що провина за війну лежить на обох сторонах. Він закликав припинити озброювати Україну, що змусило б Київ погодитися на всі вимоги кремля.

Переконати бразильського президента могли б поступки Парижа щодо угоди про вільну торгівлю між ЄС і економічним блоком Меркосур. Протести фермерів у Європі змусили Макрона використати свої важелі впливу, аби змусити президента Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн призупинити укладання домовленостей. Угода про вільну торгівлю з Меркосур може ще більше ускладнити становище європейських фермерів, протести яких заблокували Париж: дешева продукція з Латинської Америки, ймовірно, заполонить полиці магазинів ЄС.

Очікується, що Макрон запропонує підтримку екологічної програми Бразилії з відновлення лісових насаджень. Лула також намагається переконати Париж закупити бразильські навчально-військові літаки Embraer SA Phenom, щоб оновити свій парк, але Франція хоче закуповувати озброєння на підприємствах ЄС. А ще Бразилію цікавить співпраця в побудові підводних човнів, зокрема атомного, але Париж навряд буде зацікавленим у такому делікатному проєкті.

Лідерство Франції

Президент Франції перехопив лідерство в Європі, поки Сполучені Штати переживають бурхливу передвиборчу кампанію. Тепер він один із найрішучіших союзників України. Французький президент виступив з ініціативою надати Києву максимальну підтримку, аж до відправки військ країн ЄС. На думку Макрона, Європа повинна зупинити путіна в Україні, щоб не воювати з ним на території самого блоку.

Стратегія Макрона має продемонструвати зростаючу роль Франції у світі та сприяти налагодженню контактів із Глобальним Півднем. Це ув’язується в концепцію «стратегічної автономії», яку проголосив французький президент після торішнього візиту до КитаюУ травні на зустріч із французьким президентом має прибути також лідер Китаю Сі Цзіньпін. Очікується, що метою перемовин стане участь Пекіну в Глобальному саміті миру та російсько-українська війна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.