У Франції оголосили найвищий рівень небезпеки: що передбачає план Vigipirate

Читать на русском

Франція підняла план Vigipirate до найвищого рівня через загрозу терактів

Читать на русском
Франція і терористи ІДІЛ
У Франції оголосили найвищий рівень небезпеки

Франція підняла план Vigipirate до найвищого рівня через загрозу терактів

Франція підняла статус плану антитерористичних заходів Vigipirate до найвищого рівня у неділю, 24 березня. Такі заходи ввели через два дні після теракту у Підмосков'ї, відповідальність за який взяло угруповання джихадистів "Ісламська держава" й у результаті якого у росії загинули щонайменше 137 осіб і 182 отримали поранення. Підвищений рівень загрози в країні оголосили на обмежений період часу. 

Як повідомив прем’єр-міністр Франції Габріель Атталь, рішення про запровадження плану Vigipirate ухвалили після відповідного засідання РНБО у Єлисейському палаці. До цього часу у Франції вже запроваджували подібні заходи декілька разів.

"З огляду на те, що ІДІЛ взяла на себе відповідальність за атаку, і загрози, які стоять перед нашою країною, ми вирішили підняти позицію Vigipirate до найвищого рівня", — повідомив Атталь.

За його словами, це організація ІДІЛ загрожує Франції. Вона була залучена до кількох нещодавніх "зірваних планів атак у кількох європейських країнах, включаючи Німеччину та Францію".

Вперше після нападу на різдвяний ярмарок у Страсбурзі

Найвищий рівень терористичної загрози, встановлений на обмежений період, є частиною плану Vigipirate. Він дає можливість "забезпечити виняткову мобілізацію ресурсів, а також поширювати інформацію, здатну захистити громадян у кризовій ситуації", – йдеться на сайті уряду.

Раніше рівень надзвичайної ситуації оголошувався декілька разів. Відповідні рішення уряд Франції приймав у грудні 2018 року після нападу на різдвяний ярмарок у Страсбурзі, в результаті якого п'ятеро людей загинули та одинадцять отримали поранення. Надзвичайну ситуацію у країні тоді скасували через кілька днів.

У жовтні 2023 року Франція повернулася до найвищого рівня загрози після теракту, який коштував життя професору літератури Домініку Бернару. У січні план було знижено до нижчого рівня.

Що таке план Vigipirate у Франції?

План Vigipirate - це система антитерористичної готовності, розроблена урядом Франції. Він був введений у 2004 році після терактів 11 вересня 2001 року. План Vigipirate має 4 рівні готовності:

  • Niveau 1 - Jaune (Жовтий): базовий рівень, який передбачає постійну пильність та мобілізацію сил безпеки.
  • Niveau 2 - Orange (Помаранчевий): підвищений рівень, який передбачає посилення заходів безпеки у певних місцях, таких як транспортні вузли та публічні місця.
  • Niveau 3 - Rouge (Червоний): високий рівень, який передбачає значне посилення заходів безпеки та можливе обмеження свобод.
  • Niveau 4 - Ecarlate (Екарлат): екстремальний рівень, який передбачає максимальне посилення заходів безпеки та можливе введення надзвичайного стану.

Рівень готовності плану Vigipirate може бути змінений у будь-який момент залежно від оцінки ризику терористичних атак. Рішення про зміну рівня готовності приймає міністр внутрішніх справ Франції.

Теракт у Підмосков'ї: що відомо

У п'ятницю ввечері, 22 березня, близько 20:00 четверо озброєних людей у камуфляжі відкрили стрілянину по відвідувачах ТЦ "Крокус" у Підмосков'ї. Учасники нападу підпалили концертний зал, де готувався до виступу гурт "Пікнік". Через 20 хвилин після нападу терористи втекли з місця розстрілу білому автомобілі "Рено". 

У будівлі виникла пожежа на площі близько 13 тис. кв. м., яка призвела до обвалення даху та повного вигоряння концертної зали. Відкрите горіння ліквідували лише 23 березня. Число постраждалих внаслідок теракту в "Крокус Сіті Холлі" зросло до 180 осіб.  На місці теракту виявлено тіла 137 людей, троє з яких – діти.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому так часто звучить побажання про "просте жіноче щастя" і що саме воно собою представляє? Розглянемо цю тему разом з історичкою Іриною Ворожбит, яка допоможе з'ясувати, чому саме така формулювання використовується та яке значення несе це "просте жіноче щастя".

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.