Німеччина не сприймає Францію як головну військову силу ЄС
У неділю, 17 березня, Еммануель Макрон, французький президент, прагне зміцнити свою позицію як лідера Європи, Він виходить на передову в контексті глобальних та внутрішньополітичних змін. Окрім того, ще є й інші причини зміни президента Франції.
Про це пише The Telegraph. За інформацією видання, Макрон знаходиться в конкуренції з Олафом Шольцем, канцлером Німеччини, котрий відзначається більшою стриманістю.
Нещодавні висловлювання Макрона про потенційну можливість розміщення європейських військ в Україні, озвучені на саміті у Парижі, викликали здивування. Вони стали знаковою відмінністю від його попередньої позиції, що закликала уникати приниження Москви та зберігати діалог із володимиром путіним. The Telegraph намагається розібратися в мотивах такої зміни, аналізуючи думки з Елісейського палацу та Бундестагу.
Варто зазначити, що Німеччина не сприймає Францію як головну військову силу ЄС. Промова Шольца, де він закликав європейських партнерів посилити свою підтримку Україні, зокрема військовими поставками, спричинила реакцію з боку Франції.
Макрон відреагував, згадавши про невдалий досвід Німеччини з наданням касок Україні на початку конфлікту. Він також наголосив на внеску Франції, надавши Україні далекобійні ракети Scalp, і закликав Шольца іти за його прикладом, пропонуючи німецькі ракети Taurus, що є однією з найновітніших систем озброєння Бундесверу.
У суботу, 16 березня, президент Франції Еммануель Макрон озвучив, що готовий обговорити пропозиції з володимиром путіним, якщо той звернеться із дзвінком. Лідер Франції наголосив на своїй відкритості до діалогу з метою пошуку шляхів до припинення агресії росії і досягнення миру в Україні.
Французький президент роз’яснив, якщо раптом путін захоче щось запропонувати, він послухає сенс його пропозиції. Щоправда він доволі скептично відноситься до нього у цілому.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Перший тиждень весни пройшов насичено. Що ж нам варто пригадати з цікавих новин, що відбулися? Дізнайтеся про головні події минулого тижня в нашому огляді новин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.