Ніколас Мадуро переміг з результатом у 51% голосів кандидата від Демократичної унітарної платформи (ДУП) Эдмундо Гонсалеса Уррутіа з його 44%
Венесуельська виборча комісія оголосила про переобрання Ніколаса Мадуро на пост президента. Лідер країни, яка до дрібниць копіює гібридну тактику Путіна, втретє став президентом Венесуели, отримавши понад 51% голосів. Проте опозиційні лідери заявляють про серйозні порушення і маніпуляції на виборах.
Як повідомляє CNN, за даними Національної виборчої ради (НІС), після підрахунку 80% голосів Мадуро набрав понад 51%, випередивши кандидата від Демократичної унітарної платформи (ДУП) Едмундо Гонсалеса Уррутія, який отримав понад 44%.
Мадуро продовжить обіймати посаду президента на третій шестирічний термін, продовжуючи правління "чавізму", яке почалося з колишнього президента Уго Чавеса у 1999 році. Загалом, Мадуро перебуває при владі з моменту смерті Чавеса у 2013 році.
Відомо, що у Каракасі прихильники опозиції плакали та обіймалися після оголошення результатів виборів. Виборці масово прийшли на виборчі дільниці, і багато з них заявили, що у разі перемоги Мадуро вони покинуть країну через жорстокі репресії та економічний колапс під час його правління.
Лідери опозиції ввечері неділі 28 липня заявили про порушення на виборах. Протягом усього виборчого процесу зростала тривога, що опозиція не побачить чесної боротьби, оскільки уряд Мадуро контролює всі державні установи Венесуели. Тому його звинувачували і у фальсифікації попередніх виборів, що він заперечував.
27 липня літак, на борту якого перебувала низка колишніх президентів Латинської Америки, які сподівалися спостерігати за виборами у Венесуелі цих вихідних, не отримав дозволу на зліт з аеропорту Токумен у Панамі. Повітряне судно заблокували разом з пасажирами, як це притаманно Росії.
Сполучені Штати заявили, що попередять Мадуро про санкції, якщо він оголосить про перемогу без надання доказів. Високопосадовець США, який побажав залишитися неназваним, сказав, що обмеження кількості міжнародних спостерігачів "викликає глибоке занепокоєння".
Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро закликав парламент країни ухвалити закон про "захист спірної території". За його словами, регіон Гаяна-Ессекібо сусідньої Гаяни має стати 24 штатом Венесуели. Він також висунув ультиматум компаніям, які займаються там видобутком нафти - вони мають за 3 місяці завершити усі свої справи там.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.