Літаку, на борту якого перебувала колишня панамська президентка Мірейя Москосо та інші експрезиденти, було відмовлено у дозволі на зліт з Токумена
Літак, на борту якого перебувала низка колишніх президентів Латинської Америки, які сподівалися спостерігати за виборами у Венесуелі цих вихідних, не отримав дозволу на зліт з аеропорту Токумен у Панамі. Повітряне судно заблокували разом з пасажирами, як це притаманно Росії.
Як пише DW, про блокування літака повідомив президент країни Хосе Рауль Муліно в п'ятницю. Літаку, на борту якого перебувала колишня панамська президентка Мірейя Москосо та інші експрезиденти, було відмовлено у дозволі на "зліт з Токумена, поки вони залишаються на борту," написав Муліно в соціальних мережах. Це сталося через "блокаду венесуельського повітряного простору," пояснив він.
Сполучені Штати попередили венесуельського президента Ніколаса Мадуро про недопустимість втручання у виборчий процес і заявили, що готові "переглянути" санкції залежно від результатів голосування.
Avión de Copa que transportaba a Presidenta Moscoso y otros expresidentes rumbo a Venezuela no ha sido permitido despegar desde Tocumen mientras ellos se mantengan abordo, por el bloqueo del espacio aéreo venezolano. Igual otro vuelo de Copa hacia Panamá desde Caracas no ha sigo…
— José Raúl Mulino (@JoseRaulMulino) July 26, 2024
Колишні президенти Мігель Анхель Родрігес з Коста-Рики, Хорхе Кірога з Болівії та Вісенте Фокс з Мексики мали летіти разом з Москосо до Венесуели. Усі чотири колишні лідери є запеклими критиками уряду Мадуро.
Фокс поділився відео у X з літака. Він написав: "Венесуела, ми з тобою, що б не сталося".
¡VENEZUELA ESTAMOS CON USTEDES, PASE LO QUE PASE! pic.twitter.com/h4HmbQJ1g2
— Vicente Fox Quesada (@VicenteFoxQue) July 26, 2024
Міністерство закордонних справ Панами вже викликало венесуельського представника для пояснень.
На президентських виборах у Венесуелі, що відбудуться в неділю, 28 липня, чиннийпрезидент Ніколас Мадуро змагатиметься з опозиційним кандидатом Едмундо Гонсалесом Уррутією.
Мадуро прагне отримати третій термін на посаді, але наразі відстає від Уррутії в опитуваннях. Однак після десяти років на посаді Мадуро контролює майже всі гілки державної влади, включаючи збройні сили та виборчу раду.
Сам Уррутія є колишнім дипломатом і належить до політичного альянсу, який складається з представників громадянського суспільства, профспілок, відставних військовослужбовців та колишніх парламентарів.
Сполучені Штати заявили в п'ятницю, що попередять Мадуро, якщо він оголосить про перемогу без надання доказів. Високопосадовець США, який побажав залишитися неназваним, сказав, що "викликає глибоке занепокоєння" той факт, що уряд Мадуро обмежив кількість міжнародних спостерігачів.
"Сполучені Штати готові скоригувати свою санкційну політику залежно від подій, які можуть розгортатися у Венесуелі.Розглядаючи період після виборів, ми продовжимо оцінювати та оновлювати нашу санкційну політику відповідно до наших зовнішньополітичних цілей", – цитує агентство Reuters слова посадовця.
Влада Венесуели відмовилася від подальшого розвитку національної цифрової валюти El Petro. 15 січня усі криптомонети автоматично конвертувалися у місцеву валюту болівар.
Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро закликав парламент країни ухвалити закон про "захист спірної території". За його словами, регіон Гаяна-Ессекібо сусідньої Гаяни має стати 24 штатом Венесуели. Він також висунув ультиматум компаніям, які займаються там видобутком нафти - вони мають за 3 місяці завершити усі свої справи там.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.