Україна запустила у серійне виробництво військового робота-невидимку Ratel Н: що він уміє

На нього можна встановити РЕБ, мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розмінувальну установку, також він здатен евакуйовувати поранених

Ratel Н
Ratel Н має багато функцій, потрібних на фронті, а працює безшумно

В Україні запустили у серійне виробництво робот Ratel Н для військових. Він непомітний для ворога, оскільки має невеликі розміри й працює безшумно. На робота можна встановити РЕБ, мобільний пункт спостереження чи розмінувальну установку. Також він може евакуйовувати з поля бою відразу двох поранених. 

Про запуск робота Ratel Н у серію повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Розробили його учасники оборонного кластера Brave1. 

"Робот може перевозити 400+ кг живого навантаження, тому здатний транспортувати одразу декількох людей. Завдяки конструкції здатен рухатися складним рельєфом, працює тихо, тому непомітний для ворога. А також оснащений нічними камерами, щоб ефективно виконувати завдання в умовах низької видимості та вночі", - розповів Федоров.

Міністр також зазначив, що робот може використовуватися для різних завдань, на нього можна встановити РЕБ, мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розмінувальну установку. Комплекс оснащений супутниковим звʼязком, тому оператор може керувати ним на дуже великій дистанції.

"Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Військові використовують його й дають позитивний Фідбек", - сказав Федоров.

Інновації для армії

Українські розробники працюють над тим, щоб ЗСУ мали сучасні й ефективні технічні засоби для боротьби з ворогом. На території країни запустили близько 250 стартапів у секретних місцях, про які не знають росіяни.

Раніше Інформатор писав, що міністр національної оборони Канади Білл Блер оголосив про виділення 2,1 мільйона доларів на виробництво безпілотників українським ОПК. Це сталося під час засідання Контактної групи з питань оборони України. Цей внесок буде зроблено у співпраці з Великою Британією.

Нагадаємо, на фронті успішно запрацювали дрони STING Mad Max: нещодавно їх модернізували й зробили його точнішим в 2,5 рази. Нові функції збільшили прицільність скидання вибухового вантажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube