На Тайвані вірять, що якщо квітка перестане існувати, господь перестане чути молитви людей
На Тайвані стрімко зникає вид гірської орхідеї, відомий як "божа квітка". Причину вчені вбачають в зміні клімату. Дехто навіть вже встиг назвати це "недобрим занком".
Орхідея Дендробіум або орхідея золотої трави може похвалитися яскраво-жовтими квітками з насиченою помаранчевою бахромою в центрі. Колись її було на острові у великій кількості, тепер вона росте тільки в глибині лісних хащів, повідомляє Iflscience.com із посиланням на BBC.
Щоб бруньки рослини успішно розпускалися навесні, температура взимку в ідеалі має бути нижчою +12°C. У результаті зміни клімату температура в регіоні підвищується вище цього сезонного порогу. Середня температура листопада тут становить близько +12+14°C, і очікується, що до 2050 року вона зросте до +14+16°C.
Ця рослина відіграє важливу роль у культурі та духовних віруваннях місцевих, що робить процес її зникнення ще більш болючим для них. Вони вірять, що якщо квітка перестане існувати, господь перестане чути молитви людей.
Ця важлива рослина - не єдина квітка, яка постраждала від кліматичної кризи. Підвищення температури здатне вразити квітучі рослини світу безліччю способів.
Адже зараз багато квітів розпускаються раніше через підвищення температури. Так, в останні роки у Великобританії в середньому перше цвітіння рослин відбувалось на цілий місяць раніше, ніж зазвичай. У 2021 році в Японії зміни клімату вважалися причиною найраннішого цвітіння сакури за приблизно 1200 років.
Дослідження також показали, що квіти змінюють свій колір у відповідь на зміну клімату. Зіткнувшись із підвищенням температури та зменшенням озону за останні 75 років, квіти по всьому світу змінюють ультрафіолетові пігменти у своїх пелюстках. Окрім раннього цвітіння та зміни кольорів, квітів стає все більше в місцях, де їх колись було мало, наприклад, на холодних узбережжях Антарктиди.
Однак загалом схоже, що планета майбутнього може бути значно менш квітучою, ніж у попередні століття. Нещодавні дослідження показали, що зміна клімату значно ускладнила життя польових квітів. Це зрештою може зменшити кількість бджіл та загрожувати продовольчій безпеці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.