За 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали понад 400 тисяч життів - ООН

Людство не встигає адаптуватися до наслідків стрімкої зміни клімату

За 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали понад 400 тисяч життів - ООН

За останні 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали життя понад 400 тисяч людей. Це призвело до величезних руйнувань та економічних втрат.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на прес-центр Організації Об'єднаних Націй. .

Багатьох наслідків можна було б уникнути, але для цього потрібно адаптуватися до нової реальності, пов'язаної з глобальним потеплінням. 

«Світ намагається нарощувати зусилля щодо скорочення викидів парникових газів, але цих зусиль поки що недостатньо – у цих умовах необхідно різко активізувати дії, спрямовані на адаптацію до зміни клімату», – сказала виконавчий директор програми ООН із довкілля (ЮНЕП) Інгер Андерсен.

За словами голови ЮНЕП, навіть якби вже сьогодні вдалося різко скоротити викиди парникових газів, наслідки зміни клімату все одно відчуватимуться протягом десятиліть. За нинішніх планів щодо скорочення викидів парникових газів до кінця століття глобальне потепління становитиме вже 2,7 градуса за Цельсієм. Навіть якщо світ зможе обмежити потепління півтора або двома градусами Цельсія, як зазначено в Паризькій угоді, багато кліматичних ризиків збережуться.

 

За 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали понад 400 тисяч життів - ООН 1

За 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали понад 400 тисяч життів - ООН 2

За 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали понад 400 тисяч життів - ООН 3

Експерти переконані, що заходи щодо пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них – це найкращий спосіб згладити негативний вплив. Для цього потрібні додаткові гроші. За їхніми оцінками, щорічні витрати на адаптацію тільки для країн, що розвиваються, до 2030 року становитимуть приблизно 140–300 мільярдів доларів і 280–500 мільярдів доларів до 2050 року. Це у 5-10 разів перевищує нинішні обсяги державного фінансування на ці цілі. 

У відповідь на пандемію уряди вжили низку заходів з підтримки та виділили з бюджетів 16,7 трильйона доларів. Однак на адаптацію пішла лише невелика частина цих грошей. До січня 2021 року менше однієї третини з 66 країн безпосередньо фінансували конкретні заходи щодо усунення фізичних кліматичних ризиків. Вони віднесли таку діяльність до своїх інвестиційних пріоритетів. 

Зазначимо, підписавши у 2015 році Паризьку угоду, багаті країни зобов'язалися виділяти бідним країнам на пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптацію до них 100 мільярдів доларів на рік.

Нагадаємо, в ООН розкритикували плани багатьох країн на видобуток нафти та газу. Крім того, ЄС розробив масштабний план боротьби зі зміною клімату.

Також Інформатор писав, що Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .  

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube