Міністерство оборони Великої Британії протестувало потужну лазерну зброю DragonFire для боротьби з повітряними цілями
Міністерство оборони Великої Британії успішно випробувало високопотужний лазер DragonFire для боротьби з повітряними цілями. Зброя володіє високою точністю та ефективністю при низьких довгострокових витратах. Нею вже зацікавився голова Офісу президента Андрій Єрмак, який залишив декілька емодзі з посиланням на інформацію у своєму телеграм-каналі.
Як повідомило Міністерство оборони Великої Британії, точний радіус дії DragonFire залишається таємницею, але в офіційному заявленні від військових стверджують, що це засіб прямої видимості, який може атакувати будь-яку видиму ціль. Більше того, ця зброя використовує британську технологію для направлення лазера на великі відстані та демонструє точність, еквівалентну попаданню у монету з відстанні в кілометр.
Міністерство оборони підкреслює, що DragonFire може ефективно уражати цілі зі швидкістю світла, здатний прорізати конструкції або досягати "більш вражаючих результатів" в разі наявності боєголовки. Вартість 10-секундного випромінювання лазером відповідає використанню звичайного обігрівача протягом години, що робить DragonFire ефективною та економічно доцільною альтернативою ракетам. Вартість одного пострілу оцінюється менше, ніж у 10 фунтів стерлінгів (475 гривень - ред).
Цей революційний проект заснований на спільних інвестиціях Міністерства оборони Великої Британії та промисловості у сумі 100 мільйонів фунтів стерлінгів (4,7 млрд грн - ред). Початково в 2017 році було укладено контракт на 30 мільйонів фунтів стерлінгів між Дослідницькою програмою головного наукового консультанта Міністерства оборони та консорціумом DragonFire для демонстрації потенціалу LDEW (Laser directed energy weapon - лазерно спрямована енергетична зброя - ред.).
Після останнього успішного випробування влада вирішила фінансувати програму для впровадження технології з дослідницького середовища на поле бою. Останній етап випробувань отримав фінансову підтримку від Міністерства оборони США через програми з питань оборонної науки та техніки (DST) та інших урядових організацій.
Як тільки інформація з'явилася на сайті британського Міноборони, голова Офісу президента України Андрій Єрмак висловив зацікавленність. Щоправда, це він зробив у своєму малослівному вигляді, розмістивши емодзі у вигляді прапору Великої Британії і очей.
За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, нова безпекова угода, яку підписав прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та президент України Володимир Зеленський 12 січня є набагато кращим варіантом порівняно з Будапештським меморандумом 1994 року. За його словами, основною метою цією угоди є вихід України до кордонів 1991 року і застосування "Формули миру".
За словами Умєрова, Україна отримає розвідувальні, далекобійні та морські дрони на суму 200 мільйонів фунтів стерлінгів. Це становить пріоритетну ціль британсько-українського виробництва зброї. Ткож завдяки угоді з Великобританією Україна зможе спрямувати на оборону ще понад $3 млрд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.