У разі збройного нападу рф на Україну, Велика Британія надасть швидку та дієву допомогу в сфері безпеки, військову техніку та економічну підтримку
Президент України Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак пояснили зміст безпекової угоди, яку 12 січня Україна підписала з Великою Британією. За словами Єрмака, всередині угоди містяться основи надійного партнерства між країнами. А основним пунктом угоди є тверда зобов'язаність Великої Британії надавати довгострокову підтримку Україні. При цьому угода розрахована на 10 років.
Про суть підписаного історичного документа Андрій Єрмак повідомив у своєму телеграм-каналі. Зокрема, за словами Єрмака, угода є всеосяжною і охоплює широкий спектр аспектів, включаючи інформаційну безпеку, протидію пропаганді, кібербезпеку, захист критичної інфраструктури, оборонне та військове співробітництво, морську безпеку, санкції проти ворога, досягнення справедливого миру, відповідальність росії за злочини, відбудову України, гуманітарне співробітництво і макроекономічну стабільність.
По-друге, це наслідування Україною найкращого військового досвіду Британії. Йдеться про отримання досвіду в оборонному виробництві, зокрема у виробництві ракет великої дальності, протиповітряній обороні та артилерійських боєприпасах. По-третє, йдеться про відповідь на збройний напад рф. У цьому випадку Велика Британія проведе консультації у перші 24 години і надасть швидку та сталу допомогу в сфері безпеки, військову техніку та економічну підтримку. Санкції та інші обтяження будуть накладені на росію.
"Будь-яке майбутнє російське вторгнення порушить Статут ООН і основоположні принципи міжнародного права, а також серйозно підірве євроатлантичну безпеку, в тому числі безпеку Сполученого Королівства", - пише Єрмак.
Окрім цього, угода передбачає гарантії безпеки як перехідний етап до вступу України в НАТО, що зробить альянс ключовою метою для країни. Тобто, 12 січня був наданий старт гарантіям, після чого "такі ж угоди будуть і з іншими нашими союзниками", додав голова Офісу президента.
Володимир Зеленський висловив вдячність Великій Британії за підтримку та визначив цей день як історичний, що став можливим завдяки наполегливій роботі команди та системного підходу до досягнення результату. Зі свого боку він уточнив, що угода передбачає час на консультації з партнерами у разі повторення російської агресії. Він також додав, що угода є "формалізованим зобов’язанням партнерів", яке при повторенні агресії рф передбачає відповідний час консультації і дій, відповідно до підписаних угод.
"Ми будемо розуміти обсяг допомоги, який нам буде потрібен у разі нового нападу рф", – додав він.
Договір про співпрацю з безпеки між Лондоном та Києвом розрахований на 10 років, Британія зобов'язалася підтримувати Україну в цей період. При цьому Угода з гарантій безпеки не містить положень про безпосередню участь Великобританії у конфлікті з росією або розміщення військ королівства на території України. Це випливає з тексту документа, опублікованого на сайті українського президента.
"У випадку, якщо Україна стане членом НАТО до закінчення терміну дії цієї угоди, учасники ухвалять рішення щодо її майбутнього статусу", – йдеться у тексті.
Загалом у документі 9 частин. Основна з них присвячена політичному співробітництву, зокрема, з метою досягнення справедливого миру, запровадження ефективних санкцій, притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах.
Також угода передбачає фіскальну підтримку, відновлення та відбудову України. Крім того, частина угоди присвячена гуманітарній співпраці. Текст договору також окремо зупиняється на співпраці в галузі реформування нашої країни. Важливим є також те, що окрема частина угоди присвячена діям на випадок нового збройного нападу росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.