За його словами, основною метою цією угоди є вихід України до кордонів 1991 року, і застосування "Формули миру" на етапі завершення конфлікту
Міністр оборони України Рустем Умєров роз'яснив ключові аспекти нової безпекової угоди, яку підписав прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та президент України Володимир Зеленський 12 січня. Цей документ є набагато кращим варіантом порівняно з Будапештським меморандумом 1994 року. За його словами, основною метою цією угоди є вихід України до кордонів 1991 року і застосування "Формули миру".
Про це він повідомив в ефірі телемарафону. Посадовець підкреслив, що цей документ є обов'язковим до виконання двома країнами.
"Нашій делегації вдалося підписати комплексний документ і основне це те, що угода включатиме всі аспекти майбутньої безпеки України і матиме обов’язковий до виконання характер", - розповів Рустем Умєров.
За цією угодою, між делегаціями Великобританії та України відбуватимуться регулярні консультації 3-4 рази на тиждень у різних форматах. Це будуть, як онлайн, так і особисті зустрічі. Таким чином, українській та британській владі вдасться вести більш активний діалог, що сприятиме ефективному розв'язанню безпекових питань.
Окрім того, міністр оборони зазначив, що Україна вже працює над аналогічними угодами з країнами G7 та іншими державами. Умєров має впевненість, що досвід співпраці з Великобританією стане основою для подальшого розвитку відносин з іншими міжнародними партнерами.
"Звісно, кожна країна має свої особливості, але пройдений з Британією шлях дасть можливість ефективніше працювати з нашими партнерами", - сказав Рустем Умєров.
На думку Умєрова, угода з Британією, має важливе значення для України. Вона відрізняється від Будапештського меморандуму чіткішою структурою та наявністю конкретних механізмів реагування й консультацій.
Раніше Інформатор повідомляв, що до України 12 січня прибув з робочим візитом до Києва прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Він підписав з президентом України Володимиром Зеленським "Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії".
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак пояснив, що угода є всеосяжною і охоплює широкий спектр аспектів. До них входить інформаційна безпека, протидія пропаганді, кібербезпека, захист критичної інфраструктури, оборонне та військове співробітництво, морська безпека, санкції проти ворога, досягнення справедливого миру, відповідальність росії за злочини, відбудова України, гуманітарне співробітництво і макроекономічна стабільність.
Попри це, в угоді передбачається й отримання досвіду в оборонному виробництві, зокрема у виробництві ракет великої дальності, протиповітряній обороні та артилерійських боєприпасах. Окремим положенням є відповідь на збройний напад рф. У ньому ідеться про те, що Велика Британія проведе консультації у перші 24 години і надасть швидку та сталу допомогу в сфері безпеки, військову техніку та економічну підтримку. Санкції та інші обтяження будуть накладені на росію.
Україна активно веде перемовини з провідними світовими державами стосовно безпекових угод. Прикладом цих домовленостей є документ, який підписали Ріші Сунак та Володимир Зеленський. Важливість цих гарантій безпеки є у разі їх підписання, інші впливові країни офіційно наголошують на підтримці незалежності та суверенітету нашої країни.
За словами радника голови Офісу президента Владислава Власюка, серед країн, з якими ведуться перемовини щодо підписання договорів: США, Німеччина, Італія, Франція, Канада та Польща.