Призупинення консульських послуг для чоловіків за кордоном: у Раді відреагували на скандальне рішення МЗС

Читать на русском

Нардепка Соломія Бобровська каже, що МЗС видало відповідне розпорядження напівзаконно, на її думку, рішення має сумнівний результат та зміст

Читать на русском
Коментар нардепа щодо обмеження консульських послуг за кордоном
Нардеп наголосила, що обмежень на консульські послуги у чоловіків призовного віку не має бути

Нардепка Соломія Бобровська каже, що МЗС видало відповідне розпорядження напівзаконно, на її думку, рішення має сумнівний результат та зміст

Комітет Верховної Ради з Національної безпеки вимагає роз'яснень від МЗС щодо припинення консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку за кордоном. Народна депутатка Соломія Бобровська заявила, що МЗС видало розпорядження про припинення консульських послуг "напівзаконно". Вона також висловила сумніви у результаті та змісті цього рішення.

Як Бобровська повідомила у коментарі "Радіо Свобода", згідно з законом про мобілізацію, обмеження на консульські послуги мають починатися лише після набрання чинності законом. Вона також наголосила, що чоловікам призовного віку має надаватися 60 днів на оновлення військово-облікових даних, тому обмеження до цього часу не мали б бути введені.

"Тому що МЗС я не пригадую на жодному комітеті з приводу коментарів і правок, які відносилися до законодавства, до змін до закону про мобілізацію. Тому я думаю, що на найближчий комітет їх викличемо, щоб вони пояснили це збурення, про яке вони нас не попереджали. Але за три місяці фактично незаконно видали таке розпорядження, яке має дуже сумнівний результат, адекватність і зміст", - сказала Бобровська.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2059

Тож у зв'язку з цим рішенням МЗС, комітет ВР з національної безпеки висловив намір викликати представників МЗС для надання роз'яснень щодо цього питання. Нагадаємо, що відповідно до ухваленого закону про мобілізацію:

  • обмеження на надання консульських послуг для чоловіків призовного віку повинні вводитися тільки після набрання чинності законом;
  • послуги обмежувалися лише в тому випадку, якщо чоловік 18-60 років не стоїть на обліку або не оновив своїх військово-облікових даних.

Ті, хто знаходяться за кордоном, зможуть оновити свої дані дистанційно. Проте навіть сам механізм дистанційного оновлення ще не затверджений Кабміном.

"Цей закон набирає чинності з 18 травня, і чоловікам – як в Україні, так і за кордоном – має надаватися ще плюс 60 днів на оновлення даних. Тобто раніше за цей термін ніхто не повинен обмежувати їхні права. Навіщо в керівництві МЗС ініціювали це рішення, незрозуміло. Можливо, таким чином там хотіли збити наплив чоловіків, які до набрання закону зараз вирішили поспішно звертатися за оновленням або отриманням документів, хоча це все одно не виправдовує такий крок", - сказав один із нардепів в профільному комітеті Ради в коментарі РБК "Україна".

Призупинення консульських послуг громадянам України

З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Зазначається, що це обмеження не поширюватиметься тільки на консульські дії, пов'язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну. Таке рішення в МЗС називають тимчасовим кроком, пов'язаним  з ухваленням Верховною радою нового закону про мобілізацію. Обіцяють скасувати обмеження 18 травня - того дня закон якраз набере чинності. 

Міністерство закордонних справ України дало роз'яснення, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до зазначеної дати, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не будуть прийматися лише нові заяви від визначеної в новому законі категорії громадян, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності.

Крім того, в "Паспортному сервісі" повідомили, що через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ. При цьому видача паспортів можлива для дітей до 12 років, у звʼязку з відсутністю необхідності біометричної верифікації.

Нагадаємо, у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет, інакше їм відмовлять у консульських послугах. Але обмеження почались вже зараз. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.