Зʼявилася перша реакція Євросоюзу на призупинення консульських послуг для чоловіків за кордоном

Читать на русском

Представники Єврокомісії не уточнили, чи підтримують вони цю ініціативу української влади

Читать на русском
Зʼявилася перша реакція Євросоюзу на призупинення консульських послуг для чоловіків за кордоном
Єврокомісія не поспішає з оцінкою рішення про консульські послуги для чоловіків призовного віку

Представники Єврокомісії не уточнили, чи підтримують вони цю ініціативу української влади

У Єврокомісії відреагували на зупинку надання консульських послуг українським чоловікам призовного віку за кордоном. Там поки не стали давати оцінку рішенню МЗС України. Представники відомства також не уточнили, чи будуть депортовані з країн ЄС українські чоловіки, чиї документи виявляться простроченими.

Як заявила речниця Єврокомісії з внутрішніх справ, міграції та внутрішньої безпеки Аніта Хіппер, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, якщо мова йде про тимчасовий захист, то не має значення стать людини, або її призовний статус.

"Ми беремо це оголошення до відома. У мене немає конкретних коментарів, коли йдеться про Директиву про тимчасовий захист (документ регулює перебування переселенців з України на території ЄС – ред.). Ми не розрізняємо статі, а також призовний статус. Це все, що маю сказати зі свого боку", – сказала вона.

Представники Єврокомісії не уточнили, чи підтримують вони цю ініціативу української влади, а також не надали інформації про те, чи будуть депортовані з країн ЄС українські чоловіки, які мають прострочені документи.

"Не нам коментувати рішення українського уряду щодо заходів, які необхідно вжити в контексті конфлікту. Єдине, що ми можемо зробити, – це пояснити, яка ситуація з цими особами, які перебувають на території Європи. Це те, що ми можемо зробити", – підсумував представник Єврокомісії Ерік Мамер.

Зупинка надання консульських послуг громадянам України

З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Зазначається, що це обмеження не поширюватиметься тільки на консульські дії, пов'язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну. Таке рішення в МЗС називають тимчасовим кроком, пов'язаним  з ухваленням Верховною радою нового закону про мобілізацію. Обіцяють скасувати обмеження 18 травня - того дня закон якраз набере чинності. 

Це спричинило черги та скандали у паспортних центрах за кордоном. Наприклад, у Варшаві десятки українських чоловіків, яким відмовили у видачі закордонних паспортів, в польському підрозділі ДП "Документ" влаштували скандал. Заборона на видачу документів призовникам стала причиною їхнього обурення. 

Міністерство закордонних справ України дало роз'яснення, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не будуть прийматися лише нові заяви від визначеної в новому законі категорії громадян, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності.

Нагадаємо, у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет, інакше їм відмовлять у консульських послугах. Але обмеження почались вже зараз. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.