Литва розпочинає конфіскацію авто з російськими номерами: названі строки

Читать на русском

Щоб уникнути конфіскації автівки потрібно її перереєструвати, або вивезти з країни

Читать на русском
Конфіскація автомобілів
Російським автівкам немає місця у Литві

Щоб уникнути конфіскації автівки потрібно її перереєструвати, або вивезти з країни

Влада Литви попередила власників автівок на російській реєстрації про терміни перебування такого транспорту у країні. Наразі йдеться про 11 березня. Саме до цієї дати такі авто повинні залишити країну, або їх конфіскують.

Як зазначили у пресслужбі Митниці Литовської Республіки, окрім конфіскації також передбачений штраф. Його розмір регламентує законодавча база Литви. Уникнути конфіскації можна лише у випадку перереєстрації автомобілів всередині країни. 

"До 11 березня вони повинні або зареєструвати транспортні засоби в Литві, або виїхати з ЄС", - йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що до відповідальності власників будуть притягувати згідно ст. 515 КУпАП Литви. Виняток зроблено тільки для тих автомобілістів, які прямують на автівках з номерами РФ транзитом до Калінінградської області або з неї. Правда, такий переїзд може тривати не більше 24 годин. А за кермом автівки повинен бути виключно власник. 

"Литва імплеметувала Регламент Ради Європи №. 833/2014. Він дозволяв до 2023 року 19 грудня реєструвати автомобілі, які в'їхали в Євросоюз. З 2024 року 11 березня авто, зареєстровані в РФ, не можуть перебувати на території Литви або повинні пройти перереєстрацію до цього часу", – заявили у митниці.

Авто на реєстрації РФ у країнах Балтії

У минулому році Латвія, Литва та Естонія заборонили в’їзд на територію країни автівкам з російською реєстрацією. Їх просто розвертали на кордоні й не пускали до ЄС. Ще цим шляхом пішли Фінляндія та Норвегія, а нещодавно стало відомо, що і Болгарія закрила кордон для автомобілів з російськими номерами. Відомо, що конфісковані авто влада країни має намір передати на користь ЗСУ.

Окрім Литви забезпечує ЗСУ автівками ще й Латвія. Країна передає українській армії машини, які були вилучені у п'яних водіїв. Наразі спрямовано до нашої країни декілька десятків авто.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.