Лісовий повернув історію України до обов'язкових предметів на НМТ: як проходитимуть іспити у 2024 році

Випускники знову складатимуть іспити у форматі мультимедійного тесту, але тепер тут буде чотири предмети

Оксен Лісовий
Оксен Лісовий не сумнівається, що випускники мають знати історію своєї країни

Міністр освіти Оксен Лісовий розповів, як проходитиме незалежне оцінювання випускників у 2024 році. Його знову проведуть у форматі національного мультимедійного тесту. Але додадуть ще один обов'язковий предмет - історію України. 

Про вступну кампанію-2024 Лісовий написав на своїй сторінці у Facebook. За його словами, НМТ - найкращий варіант у часи війни. 

"Національний мультипредметний тест, який міститиме 4 предмети (три обов’язкові та один – на вибір). В умовах війни НМТ – це найбільш оптимальний варіант вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування". - написав міністр. 

Він заявив, що історія України буде обов'язковим предметом у цьому тесті. Але питання стосуватимуться не всієї шкільної програми, а лише певного періоду - XVI - ХХІ століть. 

За інформацією Лісового, тестування відбуватиметься упродовж одного дня із перервою. Два предмети по 60 хвилин, потім перерва - і ще два предмети по 60 хвилин. Міністр розуміє, що це може бути важко. Але це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз і не потрібно двічі витрачати час на дорогу.

"Це  особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту. Безпека та рівні умови – наш пріоритет. Відповідний законопроєкт вже на реєстрації у Верховній Раді", - пояснив Оксен Лісовий. 

Лісовий повернув історію України до обов'язкових предметів на НМТ: як проходитимуть іспити у 2024 році 1Що буде з ДПА

У Міносвіти, за словами очільника, поступово рухаються до формування нової моделі ДПА. Однак у 2024 атестацію у 9 та 11 класах ще не проводитимуть. Водночас Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. НЕ у всіх - а вибірково.

"Важливо, що це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики", - пояснив Оксен Лісовий. 

Проблеми НТМ-2023

Минулорічна вступна кампанія з огляду на війну була першим особливим випробуванням. Загалом тестування проходило у 47 містах 30 країн світу. Відомо, що понад 10 тисяч вступників з 260 тисяч не впоралися з математикою. З обов’язкових предметів, 253 вступники не склали української мови (це менше ніж 0,1% з-поміж 260 тисяч 381 учасника). Результати ж вищі ніж 180 балів отримали із цього предмета 13 тисяч 760 учасників (понад 5%).

Загалом НМТ складався із трьох блоків - математика, українська мова та предмет на вибір (історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова). Кожен тест містив по 20 завдань з кожного блоку. Історію України виключили з обов'язкового переліку взимку. Після цього депутат та історик Володимир В'ятрович зареєстрував законопроєкт, щоб цей предмет повернути, але у Верховній Раді під час голосування його пропозицію підтримали лише 109 народних обранців. Цього було недостатньо. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube