Готують до ВНЗ та ЗНО? В школі Тернополя ввели вкрай незвичну систему оцінювання

Система оцінювання у 200 балів введена у старших класах як адаптація дітей до здачі ЗНО, яке оцінюється так само.

Система оцінювання в школі Тернополя стане однаковою і для вузів
У вищих навчальних закладах переважає модульна 200-бальна система

У школі Тернополя № 28 ввели замість 12-бальної 200-бальну систему оцінювання. Максимально саме таку кількість балів найкращі учні можуть отримати до завершення семестру. За допомогою введення такої системи учнів готують до подальшого навчання в університетах.

Про це повідомляє "Суспільне Тернопіль". Відомо, що минулого навчального року 200-бальну систему запровадили для 10-класників, а цього разу для всіх 9, 10 та 11 класів. За такою системою учні зможуть отримувати бали як за виконання завдань, так і за відвідування уроків. За завдання їм ставлять вищі оцінки, хоча для цього й потрібно більше попрацювати, розповідають майбутні абітурієнти.

"Цього року в нас є мотивація робити більше завдань, бо за це ми отримуємо більші оцінки. З однієї сторони, це легше, а з іншої треба зусилля докладати", - каже одинадцятикласник Костянтин Куч.

За 200-бальною системою діти можуть самостійно порахувати свої бали в електронному журналі та визначити успішність. Вважається, що така прозорість  вчить школярів відповідальності за свої знання та освіту.

До того ж, отримання 200 балів дуже нагадує систему складання НМТ чи ЗНО і в подальшому має допомогти дітям адаптуватися до складання вступних іспитів чи до системи оцінювання у ВНЗ, де переважає модульне 200, чи 100-бальна система. За словами директорки школи Лілії Вавринів, 200-бальна система найбільше адаптована до шкільних реалій.

"Ця система, яка застосовується у вищих навчальних закладах, саме в нашій школі є адаптована шкільних реалій. Оцінка втратила свій каральний ефект, вона втратила вплив на формування негативних емоцій дітей. Просто дитина собі, як в гаманець складає свої бали", - пояснює директорка школи Лілія Вавринів.

Викладання в українських школах: на які зміни очікувати

Стаття 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту" дозволяє кожному навчальному закладу розробляти власну шкалу оцінювання. Наприклад, Львів став першим містом, яке запровадило єдину систему для всіх навчальних закладів. У всіх школах ввели електронні журнали та щоденники. Щоб скористатися системою, батькам потрібно зареєструвати школярів на сайті платформи. Така система має полегшити комунікацію між дітьми, батьками та вчителями і є безкоштовною.

Також пригадаємо, як в українських школах замість звичних двійок-п'ятірок розробляли оцінювання літерами. У Міністерстві освіти вважали, що такий підхід зможе забезпечити об'єктивність та точність результату оцінювання. Зауважимо, що оцінювання літерами "А" ("відмінно"), "В" та "С" ("добре"), "D" та "E" ("задовільно"), "FX" та "F" ("незадовільно") аналогічно до загальноєвропейської шкали оцінювання ECTS, яка є загальновживаною для оцінки якості студентських досягнень.

Між тим, оцінка тепер є конфіденційною інформацією, яка доступна лише учневі та його батькам. Про це йдеться у наказі та тексті рекомендацій на сайті МОН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube