Безоплатне лікування інфаркту для ветерана: куди звертатись

Вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України

Як ветерану отримати безкоштовне лікування інфаркту
Інфаркт – найпоширеніша хвороба серця, тому важливо якнайшвидше отримати допомогу

Ветерани мають право на безкоштовну діагностику та лікування інфаркту. Так, військовий ЗСУ з підозрою на інфаркт має право отримати необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги також. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.

Так, Національна служба здоров’я України повідомляє, що лікування інфаркту є безкоштовним для ветеранів за Програмою медичних гарантій. Включно з ліками, медвиробами та обстеженнями.

"Інфаркт - найпоширеніша хвороба серця. Під час гострого інфаркту міокарда життєво важливо якнайшвидше звернутися по медичну допомогу", - зазначають медики.

У НСЗУ також пояснили, що треба терміново викликати "швидку" за номером 103 за наявності цих симптомів:

  • біль в області серця або за грудиною, який має пекучий характер і не минає після відпочинку і прийому нітрогліцерину;
  • задишка;
  • прискорене серцебиття;
  • різка слабкість.

Допомога надається у закладі, який уклав договір із НСЗУ за пакетом "Медична допомога при гострому інфаркті міокарда". Таких лікарень зараз 73, з них - три приватні.

Діагностика і лікування інфаркту для ветерана – безоплатна. Включно з ліками, медвиробами та обстеженнями. Їх вартість лікарні оплачує Національна служба здоров’я України:

  • 43 573 грн за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда із проведенням стентування;
  • 25 261 грн за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування.

Зокрема, безоплатними є:

  • Безперервний моніторинг стану пацієнта.
  • Лабораторні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: клінічний та біохімічний аналізи крові, група крові і резус-фактор, коагуляційний гемостаз, глюкоза, кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда тощо).
  • Інструментальні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: ангіографія судин, ЕКГ, ЕХО-КГ, рентген тощо).
  • Відновлення максимально можливого кровотоку.
  • Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
  • Забезпечення компонентами та препаратами крові.
  • Забезпечення ліками, що входять до Нацпереліку, та тими, що закуповуються централізовано МОЗ або в рамках інших програм.
  • Реабілітація.

Лікування інфаркту безоплатне для пацієнта як у разі доставлення бригадою швидкої допомоги, так і в разі самозвернення. Докладніше про лікування інфаркту за Програмою медичних гарантій читайте на сайті НСЗУ.

Безоплатна медична допомога по відновленню ментального здоров'я для ветеранів

Ветерани, яким потрібна ментальна підтримка, можуть її отримати безкоштовно. Це відбувається в рамках Програми медичних гарантій. Ветерани, як і кожен українець, можуть безоплатно отримати психічну підтримку, консультації необхідних лікарів-спеціалістів, безоплатні або з частковою доплатою ліки при розладах психіки та поведінки, а також амбулаторне і стаціонарне лікування. У Національній службі здоров'я України пояснили, наскільки піклування про своє ментальне здоров’я важливе в часи війни. У повідомленні представники НЗСУ пояснили, як діяти, якщо ви відчуваєте необхідність у допомозі.

"Якщо ви відчуваєте, що вам необхідна допомога, – перш за все зверніться до сімейного лікаря, який працює в закладі з договором на пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Сімейні лікарі, терапевти й педіатри цих закладів пройшли курс від Академії НСЗУ “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP”, - розповіли медики.

Яку ментальну допомогу може надати лікар первинної медичної допомоги:

  • перша психологічна допомога;
  • виявлення психічних і неврологічних розладів;
  • направлення на лабораторні та інструментальні дослідження;
  • лікування під контролем сімейного лікаря;
  • психологічна підтримка членів родини.

За потреби лікар первинної медичної допомоги може направити ветерана до психіатра. Крім того, можна напряму звернутися до психіатра у закладі, який має договір на пакет "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах", при цьому не обов’язково мати відповідне направлення. Детальніше про медичні послуги за даним пакетом читайте на сайті НСЗУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube