Вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України
Ветерани мають право на безкоштовну діагностику та лікування інфаркту. Так, військовий ЗСУ з підозрою на інфаркт має право отримати необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги також. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.
Так, Національна служба здоров’я України повідомляє, що лікування інфаркту є безкоштовним для ветеранів за Програмою медичних гарантій. Включно з ліками, медвиробами та обстеженнями.
"Інфаркт - найпоширеніша хвороба серця. Під час гострого інфаркту міокарда життєво важливо якнайшвидше звернутися по медичну допомогу", - зазначають медики.
У НСЗУ також пояснили, що треба терміново викликати "швидку" за номером 103 за наявності цих симптомів:
Допомога надається у закладі, який уклав договір із НСЗУ за пакетом "Медична допомога при гострому інфаркті міокарда". Таких лікарень зараз 73, з них - три приватні.
Діагностика і лікування інфаркту для ветерана – безоплатна. Включно з ліками, медвиробами та обстеженнями. Їх вартість лікарні оплачує Національна служба здоров’я України:
Зокрема, безоплатними є:
Лікування інфаркту безоплатне для пацієнта як у разі доставлення бригадою швидкої допомоги, так і в разі самозвернення. Докладніше про лікування інфаркту за Програмою медичних гарантій читайте на сайті НСЗУ.
Ветерани, яким потрібна ментальна підтримка, можуть її отримати безкоштовно. Це відбувається в рамках Програми медичних гарантій. Ветерани, як і кожен українець, можуть безоплатно отримати психічну підтримку, консультації необхідних лікарів-спеціалістів, безоплатні або з частковою доплатою ліки при розладах психіки та поведінки, а також амбулаторне і стаціонарне лікування. У Національній службі здоров'я України пояснили, наскільки піклування про своє ментальне здоров’я важливе в часи війни. У повідомленні представники НЗСУ пояснили, як діяти, якщо ви відчуваєте необхідність у допомозі.
"Якщо ви відчуваєте, що вам необхідна допомога, – перш за все зверніться до сімейного лікаря, який працює в закладі з договором на пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Сімейні лікарі, терапевти й педіатри цих закладів пройшли курс від Академії НСЗУ “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP”, - розповіли медики.
Яку ментальну допомогу може надати лікар первинної медичної допомоги:
За потреби лікар первинної медичної допомоги може направити ветерана до психіатра. Крім того, можна напряму звернутися до психіатра у закладі, який має договір на пакет "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах", при цьому не обов’язково мати відповідне направлення. Детальніше про медичні послуги за даним пакетом читайте на сайті НСЗУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.