Сенат США працює над ще одним обмеженням для росії: подробиці від Єрмака

Читать на русском

Росіїюхочуть позбавити можливості використанні технологічної продукції американських та європейських виробників

Читать на русском
Андрій Єрмак
Радник ОПУ відзвітував про роботу групи Макфола-Єрмака

Росіїюхочуть позбавити можливості використанні технологічної продукції американських та європейських виробників

Сенат США серйозно взявся за обмеження росії у використанні технологічної продукції американських та європейських виробників. Тут відбулися спеціальні слухання постійного підкомітету, який займається розслідуваннями практики використання зброї автократичними режимами. Є надія, що високотехнологічні компоненти американських та європейських компаній стануть недоступними для Москви навіть через треті країни.

Про це повідомив Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України. Він написав у Telegram, що у роботі підкомітету взяли участь експерти групи Макфола-Єрмака. 

"Особливо приємно, що напрацювання групи Макфола-Єрмака враховують, а також чують наших експертів і людей, з якими працюємо. Хочу подякувати сенаторам Річарду Блюменталю та Меггі Гасан за лідерство, а також за розуміння важливості нашої спільної боротьби за свободу та безпеку не лише України, Європи та США, а й усього світу", - зазначив Єрмак. 

За його словами, США та інші вільні країни розуміють, що повинні вже зараз працювати, аби росія не мала технологічних переваг у цій війні. Загрозу для Європи і всього цивілізованого світу від Кремля нарешті почали розуміти. А український досвід став уроком для багатьох інших держав. 

"Делегація сенаторів на чолі з Чаком Шумером відвідала Україну. Володимир Зеленський передав сенаторам матеріали, які містять результати досліджень багатьох тисяч зразків російської зброї та боєприпасів, а також аналітичні висновки нашої міжнародної санкційної групи щодо використання іноземних компонентів у ній. Сенатори мали змогу також детально попрацювати із представниками наших Сил оборони, американськими та іншими міжнародними експертами, які працюють в Україні", - написав Єрмак. 

Тиск на агресора

28 лютого про вплив на агресора говорили й у Європі. На слуханнях у Страсбурзі президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала оригінальну ідею. Вона ініціює використовувати заморожені активи росії на користь України: кошти залишаться в Євросоюзі, а надприбутки від них витратять на закупівлю техніки, снарядів та іншої зброї для ЗСУ. Таким чином кошти країни-агресора перетворяться на танки й боєприпаси, які її знищуватимуть. 

Також напередодні у Європі й США вперше за десять років війни виникла дискусія щодо використання наземних військ НАТО в Україні. Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що це треба зробити. Офіційно лідери США, Німеччини та генсек НАТО категорично заперечують такий варіант. Водночас західна преса пише, що все неоднозначно: закулісні домовленості щодо такого варіанту можуть бути. Українська влада заявляє, що сам факт цієї дискусії є політичним тиском на росію та чітким знаком для путіна. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Нагадаємо, що також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі" (також відомий як "Украина сейчас"), а також "Україна на часі Shorts". Саме там оперативно зʼявляються новини зі всіх сфер, що цікавлять українців - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Окрім того, ви можете дізнатися коментарі провідних експертів, а також переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин України та світу.

 Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.