За 11 останніх років енергетики ДТЕК встановили в Дніпропетровській області вже 200 безпечних платформ для лелек, а також близько 40 штучних гніздівель для хижих птахів – сов-сплюшок та сокола-чеглока
На Дніпропетровщину повертаються лелеки. Птахи оселяються в гніздах на спеціальних захисних платформах, які протягом останніх 11 років встановлювали енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі на електроопорах. Це допомогло гніздам вціліти і попередити відключення світла у клієнтів через їх обрушення на електродроти.
У 2023 році попри велике навантаження на енергетиків, пов’язане з відновленням зруйнованої російськими обстрілами інфраструктурою, фахівці ДТЕК продовжують дбати і про захист птахів.
Цього року через теплу зиму лелеки раніше повертаються в Україну. Лелеки доволі часто облаштовують гнізда на електроопорах поблизу будинків людей. Але таке сусідство є небезпечним для птахів й нерідко шкодить електромережам. Так, в Дебальцеве, коли лелеки відлетіли на південь, їх гніздо покосилося і могло в будь-який момент впасти. Енергетики виготовили спеціальну захисну металеву платформу, обережно перенесли на неї гніздо та закріпили конструкцію на опорі. Тепер птахам нічого не загрожуватиме, а люди будуть з надійним електропостачанням.
«ДТЕК продовжує розвивати електромережі спираючись на принципи сталого розвитку. Зараз основні зусилля компанії зосереджені на аварійно-відновлювальній роботі та ліквідації наслідків обстрілів. Проте, попри війну, не полишаємо наш добрий проєкт #Лелеченьки. Навесні наші бригади перенесли на безпечні конструкції вже кілька гнізд у різних районах області. Так ми оберігаємо лелек і разом з тим захищаємо клієнтів від аварійних відключень світла. Цю роботу продовжимо восени, коли птахи знову відлетять на південь. Загалом протягом 2023 року плануємо встановити щонайменше 10 безпечних платформ», – підкреслюють у компанії.
В цілому за 11 останніх років енергетики ДТЕК встановили по області вже 200 безпечних платформ для лелек, а також близько 40 штучних гніздівель для хижих птахів – сов-сплюшок та сокола-чеглока. Крім того, було встановлено понад 700 спеціальних птахозахисних маркерів та кожухів на електролініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом. Через війну компанія змушена реалізовувати такі проєкти у менших масштабах. Але щойно війна закінчиться, ДТЕК Дніпровські електромережі планує поновити їх реалізацію в повному обсязі.
Як раніше повідомляв Інформатор, ДТЕК Київські регіональні електромережі цьогоріч продовжить заміну старих електролічильників на сучасні нові. Нові прилади — багатозонні й дозволяють заощаджувати на спожитій вночі електроенергії. До кінця року такі автоматизовані системи планується встановити в оселях 11 тисяч жителів Київської області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.