У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
На території Києво-Печерської лаври з'явилося декілька незаконно збудованих споруд, які виявив Мінкульт. Тепер готується перевірка майна святині, зокрема мощів та музейних експонатів.
Після скарг російського патріарха Кирила про його випровадження з Києво-Печерської лаври, Мінкульт навідався у святиню з ревізією та виявив декілька незаконно зведених споруд на території нижньої Лаври.
Як виявилось, російські попи звели тут декілька будівель без необхідних дозволів й використовували майно Лаври з порушеннями. У Мінкульті окремо наголосили на угоді про "безстрокове" користування Лаврою, назвавши її "сумнівною".
"Комісія дійшла висновків, що були порушення стосовно використання майна. Їх достатньо багато, в тому числі й новобудови, які були зроблені на території нижньої Лаври без відповідних дозволів", – повідомив Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону.
З огляду на виявлені порушення, глава Мінкульту попередив представників УПЦ МП, що, якщо, вони спробують перемістити музейні експонати зі святині, зокрема мощі святих - на них чекатиме вже кримінальна відповідальність.
Міністр підкреслив, що найближчим часом проведуть окрему перевірку щодо збереження майна Лаври. Остання така ревізія була у 2018 році й списки майна у Мінкульті мають.
"І, про всяк випадок хотів би наголосити, що, крім нерухомого майна, там є ще понад 800 екземплярів музейних експонатів, в тому числі мощі святих. І щодо них буде окрема ревізія – наскільки вони там збережені", – сказав міністр.
Зазначається також, що Мінкульт передбачив ймовірну відмову представників Московського патріархату залишати територію Лаври, тому до складу ревізійної комісії увійшли співробітники силових органів.
Водночас Ткаченко зазначив, що жодних силових дій не передбачається, перевірка пройде у межах закону. Він також наголосив, що монахи можуть перейти з УПЦ МП до Православної церкви України, якщо так вирішать.
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра була зареєстрована як монастир у складі ПЦУ. Відповідна інформація була внесена до Єдиного державного реєстру 2 грудня 2022 року. Рішення про створення чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ було ухвалене на засіданні Священного Синоду у травні 2022 року.
На той час митрополиту Епіфанію було доручено звернутися до Кабміну з проханням надати один із храмів у верхній частині Києво-Печерської лаври для богослужінь, а також деякі приміщення для монастирської діяльності.
Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній на свято Різдва Христового за юліанським календарем, 7 січня, провів богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що російських попів остаточно виселяють з Києво-Печерської Лаври.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.