Курс долара в Україні може сягнути 45 гривень: економіст назвав причину

Читать на русском

Курс долара може перевищити 40 гривень, якщо не вирішити проблему із забороною експорту українського зерна

Читать на русском
Курс долара
Експерт каже, зо існує ризик девальвації гривні

Курс долара може перевищити 40 гривень, якщо не вирішити проблему із забороною експорту українського зерна

В Україні курс долара може перевищити 40 гривень. Причина, яка може привести до девальвації гривні - проблеми з українським експортом продуктів харчування в Європу. Про це йдеться у матеріалі "Девальвація гривні найближчим часом цілком реальна: причину назвав експерт", опублікованому Інформатором.

За словами економіста Олександра Охрименко, в Україні може дійсно виникнути реальна проблема і не буде вистачати експортного виторгу. Якщо обвалиться експорт, то буде величезний мінус на міжбанку, а в результаті - девальвація. За його оцінками, курс долара може однозначно перевищити 40 гривень. Наразі такий ризик існує.

"Я навіть не хочу зараз лякати 50, але все залежатиме, як вирішуватимуть питання. Якщо все ж таки знайдуть компроміс, відновлять український експорт, ситуацію зможемо стабілізувати. А якщо ні? Тоді справді, і національному банку та уряду доведеться переглянути і вже орієнтуватися не на 40, а на 45 гривень за долар. Ось такий є ризик. Це справді велика проблема", - вважає Олександр Охрименко.

Заборона на ввезення зерна з України

П'ять країн ЄС, що межують з Україною (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія), в односторонньому порядку заборонили імпорт агропродукції задля захисту інтересів місцевих виробників. Тож українська сторона вимушено запровадила дзеркальні обмежувальні конвенції. У справу втрутилась Єврокомісія, яка пообіцяла фермерам цих держав виділити 100 млн євро підтримки. Проте навіть після цього країни не змогли дійти домовленостей з імпорту зерна. Своє рішення вони мотивують занадто малою сумою дотації. За оцінкою Єврокомісії на кінець березня, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 млн євро від напливу дешевшого українського зерна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.