Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Курс долара може перевищити 40 гривень, якщо не вирішити проблему із забороною експорту українського зерна
В Україні курс долара може перевищити 40 гривень. Причина, яка може привести до девальвації гривні - проблеми з українським експортом продуктів харчування в Європу. Про це йдеться у матеріалі "Девальвація гривні найближчим часом цілком реальна: причину назвав експерт", опублікованому Інформатором.
За словами економіста Олександра Охрименко, в Україні може дійсно виникнути реальна проблема і не буде вистачати експортного виторгу. Якщо обвалиться експорт, то буде величезний мінус на міжбанку, а в результаті - девальвація. За його оцінками, курс долара може однозначно перевищити 40 гривень. Наразі такий ризик існує.
"Я навіть не хочу зараз лякати 50, але все залежатиме, як вирішуватимуть питання. Якщо все ж таки знайдуть компроміс, відновлять український експорт, ситуацію зможемо стабілізувати. А якщо ні? Тоді справді, і національному банку та уряду доведеться переглянути і вже орієнтуватися не на 40, а на 45 гривень за долар. Ось такий є ризик. Це справді велика проблема", - вважає Олександр Охрименко.
П'ять країн ЄС, що межують з Україною (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія), в односторонньому порядку заборонили імпорт агропродукції задля захисту інтересів місцевих виробників. Тож українська сторона вимушено запровадила дзеркальні обмежувальні конвенції. У справу втрутилась Єврокомісія, яка пообіцяла фермерам цих держав виділити 100 млн євро підтримки. Проте навіть після цього країни не змогли дійти домовленостей з імпорту зерна. Своє рішення вони мотивують занадто малою сумою дотації. За оцінкою Єврокомісії на кінець березня, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 млн євро від напливу дешевшого українського зерна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.