"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Криголам під час рейсу вперше перетне Південне полярне коло
У п'ятницю, 28 січня, у свій перший рейс з Одеси до Антарктики вирушив криголам – науково-дослідне судно «Ноосфера». Екіпаж складається із 26 осіб – як українських, так і іноземних фахівців.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Спочатку судно вирушить до Пунта-Аренасу (Республіка Чилі). Там на його борт підніметься друга група вчених, що досліджуватиме Південний океан, та команда 27-ї Української антарктичної експедиції, яка має замінити нинішніх полярників на станції «Академік Вернадський». Далі шлях лежатиме через протоку Дрейка на станцію «Академік Вернадський». Туди доставлять всілякі вантажі: від річного запасу провізії до будівельних матеріалів та техніки.
Після розвантаження судна протягом кількох тижнів виконуватимуть наукову програму в атлантичному секторі Антарктики та в акваторії навколо Антарктичного півострова. Роботи передбачені на трьох полігонах: полігон поблизу Аргентинських островів, неподалік «Вернадського» (14 станцій), Південно-Шотландський полігон (21 станція на 7 розрізах), Південно-Оркнейський полігон (36 станцій на 7 розрізах).
Вчені будуть досліджувати течії, зміни у солоності та температурі різних водних мас. Таким чином, вчені сподіваються отримати унікальні дані про те, як змінилися океанографічні характеристики цих ключових точок Південного океану за три десятиліття.
Також досліджуватимуть вміст глобальних забруднюючих речовин, у тому числі ртуті, у донних відкладах. Відібрані проби аналізуватимуть у найкращих лабораторіях ЄС.
Також у рейсі відкриються нові можливості для пеленгації потужних блискавок, тому що корабель на шляху до Антарктики рухатиметься саме біля основних центрів світових гроз – африканського та південно-американського. Завдяки встановленому на борту надчутливому магнітометру вчені зможуть стежити за грозами не лише з Антарктики, як це робили протягом останніх двадцяти років, а й проводити дослідження безпосередньо у тропічних широтах
Криголам під час рейсу вперше перетне Південне полярне коло і досягне затоки Маргеріт чи Маргарет-Бей на західній стороні Антарктичного півострова. Після завершення наукової програми судно забере учасників 26-ї Української антарктичної експедиції, які вже майже рік працюють на Вернадському, і далі через Чилі та Фолклендські острови рушить додому.
Нагадаємо, Бельгія подарувала Україні науково-дослідне судно Belgica.
Крім того, на катерах Island, які Україна отримала від США, встановлять американські гармати та ракети.
Також Інформатор розповідав, що для потреб ВМС України закуплять турецькі безпілотники Bayraktar.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.