“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Кремль заявляє, що попри західні санкції зможе знайти гроші на підтримку війни й забезпечення основних витрат
Видатки російського бюджету скоротилися в лютому, що дозволило дещо стабілізувати бюджет і зменшити його дефіцит. Росіяни стверджують, що така динаміка буде зберігатися, але вітчизняні та закордонні експерти вважають, що кремлю не вдасться суттєво обмежити витрати. Водночас надходження від продажу вуглеводнів і далі падають.
У перші два місяці 2023 року дефіцит російського бюджету сягнув 2,58 трильйона рублів, що дорівнює 34 мільярди в доларовому еквіваленті, повідомила агенція Bloomberg. У січні він становив 3,3 трлн рублів — це приблизно 48 мільярдів доларів.
При тому витрати зросли до 5,74 трильйона рублів (76 мільярди доларів). Росіяни не оприлюднили загальні місячні показники, але, як можна судити, росіяни змогли дещо покращити баланс бюджету, і видатки в лютому скоротилися. У січні вони склали 3,12 трильйона рублів (41 мільярд доларів).
Дефіцит бюджету все ще колосальний, але Міністерство фінансів країни-окупанта заявило, що планує утримати річний дефіцит у межах запланованого. Вважається, що такі видатки в перший місяць року частково пов’язані держзамовленнями на придбання військового обладнання на початку року.
Росіяни намагаються ввести в оману світову громадськість, домішуючи правдиві факти до вимислу. У реальності стан справ у них далеко не блискучий.
«Основною причиною скорочення дефіциту дійсно є падіння державних витрат на 15 % після надзвичайно великих видатків у перший місяць року. А все-таки, москві буде важко збалансувати свої бухгалтерські книги, зважаючи на те, що дохідність внутрішніх суверенних облігацій злетіла вище 11 %, а ненафтові доходи і далі будуть скорочуватися», — заявив експерт Bloomberg Олександр Ісаков.
Нардеп Данило Гетьманцев вказує на те, що зазвичай видатки з бюджету продовж року мають тенденцію до зростання. Адже на початку року відбуваються підготовчі роботи до освоєння коштів.
Після того, як проти кремля Заходом було запроваджено санкції та інші обмеження, економіка рф перебуває в аварійному стані. Прибутки країни-агресора від експорту вуглеводнів суттєво знизилися після встановлення граничної ціни на російську нафту та нафтопродукти. Кремль намагається обходити санкції, але це йому не дуже вдається.
Скорочення доходів від експорту вуглеводнів, на початку року впали на 46 %. Доходи не від експорту вуглеводнів, впали в лютому на 9 %, для порівняння, у січні цей показник становив аж 28 %. Але Bloomberg вважає, що дефіцит федерального бюджету рф цього року складе 3–4 % валового внутрішнього продукту.
Інформатор писав про те, що в бюджеті росії діра розміром із ВВП Йорданії, але все лише починається. Ми писали також про те, що російське дизельне пальне накопичується в плавучих сховищах і розповіли, чому його не купують.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.