Кремль не готовий до переговорів з Україною: Інститут вивчення війни пояснив, чому

У Росії переговори на умовах України не сприймають і називають ультиматумом та абсолютним тупиком

війна, Кремль
Росія хоче перемовини виключно на своїх умовах

Росія продовжує показувати своє небажання брати участь у мирних переговорах не на своїх умовах. Тобто Кремль не бачить інших варіантів до перемовин, які не включатимуть повну капітуляцію України та Заходу перед вимогами Росії. Це відбувається на тлі активних зусиль України по формуванню міжнародного консенсусу щодо можливих мирних домовленостей.

Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Там аналізують слова міністра закордонних справ Росії Юрія Галузіна, першого заступника постійного представника Росії в ООН Дмитра Полянського та речниці МЗС Росії Марії Захарової.

"Кремль продовжує сигналізувати про своє небажання брати участь у мирних переговорах, які не призведуть до повної капітуляції України та Заходу перед вимогами Кремля на тлі постійних зусиль України щодо формування міжнародного консенсусу щодо майбутніх переговорів", - пишуть аналітики.

12 липня заступник Галузін підтвердив, що Росія поінформована про наміри України та Заходу запросити її до участі у другому Глобальному саміті миру, що планується на 2024 рік. Однак, за його словами, РФ не приймає такі умови як "ультиматум" і не має наміру брати участь у таких заходах. Він також схарактеризував українську формулу миру — що передбачає виведення російських військ з території України, забезпечення безпечного проходу через Чорне море, відновлення територіальної цілісності України та укладення довгострокової мирної угоди — як "абсолютний тупик" і "ультиматум".

У той же день Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка вимагає термінового виведення російських військ і несанкціонованого персоналу з окупованої Запорізької атомної електростанції, а також її повернення під контроль України. Постійне представництво Росії при ООН назвало цю резолюцію "політизованим проєктом", який підтримують лише західні країни.

Перший заступник постійного представника Росії в ООН також назвав резолюцію "ультиматумом". Марія Захарова спробувала подати підтримку резолюції як провал України і заявила, що виступає проти неї. Інститут вивчення війни наголошує, що проти проголосували лише вісім держав, всі з яких є союзниками Росії. Серед них: Білорусь, Бурунді, Куба, Північна Корея, Еритрея, Малі, Нікарагуа та Сирія.

Офіційні особи Кремля й надалі можуть продовжувати використовувати позиції України на переговорах як "ультиматуми", що допомагає виправдати їхню відмову від мирного процесу та продовження військових дій, додають аналітики.

Також в ISW нагадали, що президент України Володимир Зеленський 11 липня під час саміту НАТО зустрівся з лідером Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Зеленський анонсував проведення конференції, присвяченої продовольчій безпеці та свободі судноплавства в Туреччині в червні 2024 року в рамках Саміту миру.

Чому Путін пропонує почати перемовини

Американський Інститут вивчення війни розкрив деталі чергової заяви російського диктатора, який раптово почав говорити про припинення вогню та мирні переговори. За словами аналітиків ISW, ця ініціатива має єдину мету: дати Росії можливість для відновлення та нарощування власних військових сил з подальшим планом нових наступальних операцій проти України. Згідно з аналітиками, Кремль не має наміру дотримуватися будь-яких нових угод про мир або суверенітет України.

У звіті ISW нагадали, що Росія вже порушила важливий міжнародний документ — Будапештський меморандум, відповідно до якого РФ зобов'язана поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Реальність свідчить про протилежне: Росія не дотримується цих зобов'язань, і аналітики вважають, що будь-яка нова угода про незалежність України також залишиться невиконаною.

Фахівці ISW підкреслюють, що припинення вогню дозволило б Росії відновити свої виснажені сили, перенаправити людські ресурси на розбудову та реформи, а також продовжити мобілізацію оборонно-промислового комплексу без обмежень, що випливають з безпосередніх бойових потреб в Україні. Це дало б Росії можливість відновити військовий потенціал і підготуватися до нових наступальних операцій.

Нагадаємо, раніше Зеленський розповів, чи штовхають союзники на переговори з РФ. В ГУР вважають, що переговори потрібні, але до них ще далеко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube