Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Ухвалена резолюція підтверджує необхідність демілітаризації та деокупації ЗАЕС
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо безпеки і захищеності українських ядерних об'єктів. Зокрема і Запорізької АЕС. Документ ініціювала Україна.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у X (Twitter). Зеленський назвав такий крок "важливим для відновлення поваги до Статуту ООН та міжнародного права". Резолюція наголошує на необхідності демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС у зв'язку з невиконанням Росією резолюцій керівних органів МАГАТЕ.
"Резолюція підтверджує необхідність демілітаризації та деокупації ЗАЕС на тлі невиконання Росією резолюцій керівних органів МАГАТЕ. Це голосування є продовженням дискусій і рішень, ухвалених на першому Саміті миру, де пункт перший Формули миру "Радіаційна та ядерна безпека" був одним з ключових питань", - написав Зеленський.
Український лідер висловив подяку всім партнерам за допомогу у відновленні безпеки у всіх сферах, що були порушені російською агресією. Він зазначив, що спільними зусиллями можна захистити основні норми міжнародного права та спільні цінності.
Центр національного спротиву повідомив, що російські військові перетворили окуповану ЗАЕС на базу для чеченських бойовиків. Також російські війська запускають дрони-камікадзе над ядерними реакторами. Відеодокази, які отримала українська розвідка, свідчать про це.
Згідно з доповіддю Міністерства енергетики США, наразі диспетчерське управління ЗАЕС здійснюється лише однією людиною. Це свідчить про критичний дефіцит кваліфікованого персоналу, що робить експлуатацію станції ще більш ризикованою.
Як пишуть журналісти, перезапуск ЗАЕС під російським контролем несе значні ризики для ядерної безпеки не лише України, а й сусідніх країн. Міжнародна спільнота повинна вжити заходів, щоб запобігти цьому небезпечному сценарію та гарантувати безпеку Запорізької атомної електростанції.
Нагадаємо, поблизу тимчасово окупованого Енергодару три безпілотні апарати атакували одну з електропідстанцій. Вона була виведена з ладу. Експерти Міжнародного агентства з атомної енергетики, які перебувають на станції, заявили, що побачили густий дим і почули вибухи з боку розподільчого пристрою. Це сталося після того, як їм повідомили, що безпілотники влучили у ліс, який знаходиться поруч.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.