Країни ЄС підтримали операцію ЗСУ на Курщині, але не узгодили спільного рішення на удари по РФ – Боррель

Дипломат заявив, що Україна проявила стратегічну зухвалість, вирішивши зайти на територію РФ

Жозеп Боррель
Боррель про рішення ЄС

Високий представник Євросоюзу з зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловився щодо операції ЗСУ на Курщині. За його словами, країни ЄС у своїй більшості підтримали її та навіть визнали успішною. Але це не означає, що у питанні дозволу на удари з західної зброї по РФ вони були так само одностайні. 

Про це Боррель заявив під час пресконференції за підсумками засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу у Брюсселі. Він наголосив, що операція України на Курщині "завдала удару по путінському наративу" і тому була схвально сприйнята більшістю країн Євросоюзу.

"Україна виявила стратегічну зухвалість і зробила наратив Путіна про спецоперацію абсолютно марним. Багато держав-членів висловили підтримку Курській операції як частині невіднятного права України на самооборону відповідно до Статуту ООН", – сказав Боррель.

Дипломат нагадав слова глави МЗС України Дмитра Кулеби, який наголосив, що наступ у Курській області "підточив міф про невразливість Росії". Адже російський диктатор заявляв, що захопить Україну за пару тижнів, а сам не тільки не дійшов до Києва, а навіть втратив контроль над частиною території власної держави. 

"У лютому, два з половиною роки тому, Путін почав війну, вважаючи, що вона триватиме пару тижнів. І вона вже триває понад пару років. І він не захопив Київ, а натомість навіть територія Росії зазнала нападу", - наголосив представник ЄС.

Дозвіл на удари по РФ

Якщо країни-члени Євросоюзу своєю більшістю підтримали Україну з приводу операції у Курській області, то досягти спільного рішення щодо ударів по території РФ так і не змогли. Жозеп Боррель заявив, що у цьому питанні кожна країна має вирішувати самостійно. 

"Зрештою, висновок полягає в тому, що це – рішення окремої держави, і держави-члени хочуть, аби це й далі було рішенням окремих держав. І кожна з них ухвалюватиме рішення, яке вважає доцільним", – додав він. 

Представник ЄС зробив акцент на тому, що не всі країни надають далекобійну зброю Україні, тому питання дозволу не може бути спільним і вирішуватись на "європейському рівні". 

Операція ЗСУ у Курській області триває

ЗСУ прорвали кордон РФ та зайшли на територію Курської області 6 серпня. За цей час вони взяли під свій контроль вже 100 населених пунктів та створили так звану буферну зону. Вона має захистити прикордонні області України від обстрілів росіян.   

Як раніше заявляв президент України Володимир Зеленський, окрім створення буфера серед цілей ЗСУ є знищення військових об'єктів росіян у цьому регіоні та поповнення обмінного фонду. Саме на строковиків, яких вдалось взяти у полон на Курщині й обміняли 115 наших захисників. Їх повернули додому 24 серпня.

Також Зеленський розповів, що Курська операція – це частина великої військово-політичної, військово-дипломатичної операції. Він акцентував на тому, що все, що Україна робить, – тільки для того, щоб примусити Росію бути готовою до справедливого миру. 

Також завдяки цій контрнаступальній операції, армія РФ провела передислокацію своїх сил. Вони зняли з фронту в Україні понад 30 тисяч бійців. Проте не стала чіпати Донецький напрямок. Туди навпаки весь час спрямовують нові резерви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube