Оборонці Маріуполя, захисники Гостомеля, прикордонники: між Україною та РФ відбувся обмін 115 полонених

Обмін відбувся за посередництвом Об'єднаних Арабських Еміратів

Обмін полоненими
Між Україною та РФ відбувся обмін полоненими

У День Незалежності України 24 серпня Україна та Росія провели обмін військовополоненими. Цей обмін став першим з моменту початку військової операції ЗСУ у Курській області РФ. Відбулося повернення полонених за формулою "всіх на всіх". Відомо, що йдеться про 115 осіб з обох боків.  Усі врятовані це - військовослужбовці-строковики. Серед них є захисники Маріуполя, Гостомеля, прикордонники, нацгвардійці. 

Про новий обмін полоненими спершу повідомив агентству Reuters представник ОАЕ. Відомо, що обмін полоненими відбувається за посередництва ОАЕ. Він стане першим від початку Курської операції ЗСУ. Попередньо відомо, що обміняють строковиків з Курської області. 

Згодом військовий журналіст Андрій Цаплієнко повідомив, що російська сторона нібито підтвердила обмін полоненими. Він повідомив, що між Україною та Росією вже відбувся обмін військовополоненими за формулою "115 на 115". 

Перший з початку Курської операції: між Україною та РФ відбувся обмін 115 полонених - ЗМІ 1

Згодом президент України Володимир Зеленський офіційно підтвердив обмін 115 полонених зі сторони України на таку ж кількість росіян. Додому повернулися бійці ЗСУ, прикордонники, нацгвардійці.

"Ще 115 наших захисників повернулися сьогодні додому. Це воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби", - йдеться у повідомленні Зеленського. 

Президент подякував кожному підрозділу, який поповнює український обмінний фонд.

"Це наближає звільнення наших військових, наших цивільних із російського полону. Дякую нашій команді та партнерам, ОАЕ за те, що наші люди повертаються додому", - додав він. 

Додому повернулись 115 полонених. Фото - Володимир Зеленський
Додому повернулись 115 полонених. Фото - Володимир Зеленський
Додому повернулись воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби. Фото - Володимир Зеленський
Додому повернулись воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби. Фото - Володимир Зеленський
Обмін полоненими у День Незалежності. Фото - Володимир Зеленський
Обмін полоненими у День Незалежності. Фото - Володимир Зеленський
Захисники вже на рідній землі. Фото - Володимир Зеленський
Захисники вже на рідній землі. Фото - Володимир Зеленський

Telegram oembed: https://t.me/u_now/138379

Усі врятовані під час 55-го обміну полоненими – це військовослужбовці-строковики, зокрема і ті, які потрапили у ворожу неволю під час героїчної оборони рідної землі ще в перші місяці російського вторгнення у 2022 році, повідомив Координаційний штаб

Серед інших вдалося визволити дев'ятьох незаконно засуджених оборонців. Звільнено військових моряків та трьох прикордонників, а також 82 оборонці Маріуполя (з них пів сотні боронили "Азовсталь"). Усі врятовані цього разу – солдати, сержанти та матроси.

Також додому повертаються шестеро нацгвардійців з гарнізону охорони Чорнобильської атомної станції, військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку області, Херсонщину та Луганщину.

Українські воїни брали участь у важких боях за Гостомель і за запасний командний пункт Генштабу на Київщині, а на Херсонщині – за пропускний пункт "Чонгар" на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом.

Чимало визволених українських військовослужбовців мають проблеми зі здоров'ям внаслідок поранень, а також через недотримання росією норм Міжнародного гуманітарного права у полоні. Всі вони пройдуть медичний огляд, необхідне лікування, отримають психологічну допомогу, реінтегруються в наше суспільство та дістануть належні виплати.

Операція на Курщині пришвидшить обмін полоненими

Раніше Дмитро Лубінець прокоментував операцію ЗСУ у Курській області. Він підкреслив, що є шанси на те, щоб успішні військові маневри захисників на території РФ посприяють обміну полоненими, але не виключив, що Росія може у будь-який момент "дати задню". 

Водночас очільник української розвідки Кирило Буданов наполягає, що першими на обмін мають йти жінки та особи, що тривалий час перебувають у російському полоні. Також Буданов додав, що першочергово Україна зацікавлена в обміні бійців "Азовсталі". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube