Країни G7 збережуть поточну стелю цін на російську нафту - Reuters

Читать на русском

Також країни G7 планують перешкоджати росії обходити санкції

Читать на русском
Російська нафта
Цінова межа на нафту досягла своїх цілей для скорочення доходів росії

Також країни G7 планують перешкоджати росії обходити санкції

Країни "Великої сімки" та Австралія прийняли рішення зберегти поточну цінову межу на російську нафту. Її залишать на рівні 60 доларів за барель. Про це пише Reuters із посиланням на джерела.

Видання зазначає, що G7 прийняв таке рішення попри зростання світових цін на сиру нафту та заклики деяких країн знизити максимальну ціну. Представники коаліції прийшли до висновку, що обмеження ціни спрацьовує як на обмеження російських доходів, так і на збереження стабільності енергетичного ринку.

Також країни G7 планують надати постачальникам послуг вказівки, які перешкоджатимуть росії обходити санкції. Йдеться про маніпуляції з відстеженням місцезнаходження суден або приховування витрат на доставку, фрахт, митницю та страхування окремо від самої нафти. Reuters пише, що нещодавно у Міжнародному енергетичному агентстві заявили, що цінова межа досягла своїх цілей для скорочення доходів росії й не спричинила різкого зростання цін на нафту у світі.

Ембарго на російські нафтопродукти

З 5 лютого 2023 року запрацювало ембарго на нафту та нафтопродукти (бензин, дизпаливо тощо) з росії. Цей напрямок є головним джерелом доходів рф. Головним виключенням з ембарго можна вважати так звану стелю цін. Фактично, це послаблення санкцій. Її ввели для того, аби не призвести до обвалу російського експорту, значного стрибка цін на нафту та посилення інфляції західної економіки. Що робить стеля? Скасовує ці обмеження як для нафти, так і для бензину, дизельного пального та інших нафтопродуктів, які рф продає в треті країни дешевше, за обумовлену вартість. Стеля зараз складає 60 доларів за барель нафти. Водночас за дороге паливо стеля становить 100 доларів за барель (це авіакеросин та дизпаливо), і 45 доларів для дешевих, як мазут.

Нагадаємо, суд в Гаазі зобов'язав рф виплатити 5 мільярдів доларів компенсації українському "Нафтогазу" за збитки в Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.