Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Росія підвищує процентні ставки. Таким чином вона хоче зберегти рубль
У росії триває крах рубля. Щоб хоч якось врятувати ситуацію ЦБ держави-агресора на терміновому засіданні підвищив основну процентну ставку до 12 відсотків з попередніх 8,5%. Це реакція монетарної влади росії на колосальне ослаблення рубля, який стрімко знецінився в серпні.
Після рішення центробанку рубль почав незначно зміцнюватися, але ситуація швидко переломилася і російські гроші повернулися до втрат. Близько 10:00 за долар потрібно було віддати 98 рублів.
Відомо, що спершу представники центробанку мали зустрітися аж 15 вересня. Однак у понеділок вдень було прийнято рішення про проведення позачергового засідання Банку росії вже наступного дня - 15 серпня.
Причиною став обвал російської валюти. Востаннє Банк росії підвищував інтервенційну ставку наприкінці лютого 2022 року, після того, як росія вторглася в Україну, підвищивши свою основну процентну ставку до 20%. Потім банк поступово знизив вартість кредиту до 7,5 відсотка. На засіданні у вівторок основна ставка зросла на 3,5 п.п. до 12 відсотків.
У заяві Банку росії після рішення зазначено, що інфляційний тиск у росії продовжує зростати.
З 7 серпня інфляція у річному вимірі зросла до 4,4 відсотка. Водночас поточні темпи зростання цін продовжують прискорюватися. У середньому за останні три місяці поточне сезонно скориговане зростання становило 7,6 відсотка в річному обчисленні. Індекс базової інфляції зріс до 7,1 відсотка, - йдеться у повідомленні.
Вперше з 23 березня 2022 року – через місяць після агресії росії проти України – курс російської валюти перевищив 100 рублів за долар. Рубль також ослаб стосовно інших світових валют: євро і юаня. Тільки за серпень російська валюта впала приблизно на 7 відсотків до долара - це більше, ніж за весь липень.
У недавньому аналізі експерти Bloomberg відзначили, що рубль наразі входить до трійки найгірших валют ринків, розділяючи п'єдестал з турецькою лірою та аргентинським песо.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що 12 серпня російський рубль досягнув позначки 100 за долар після тривалого знецінення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.