Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Цього року російський рубль знецінився приблизно на 25%
Російський рубль продовжує падати, пробивши психологічно важливий рівень 100 за долар вперше з березня минулого року. Національній валюті рф не допомогли навіть спроби центрального банку росії зупинити спад, призупинивши покупки іноземної валюти на внутрішньому ринку до кінця 2023 року. І результаті рубль опинився в трійці найгірших валют світу.
Як пише Bloomberg, цього року російська валюта ослабла приблизно на 25% щодо долара. Це поставило рубль в трійку найгірших ринків поруч з турецькою лірою та аргентинським песо. Вартість рубля впала майже вдвічі порівняно з піковим значенням у червні минулого року, оскільки вторгнення президента путіна в Україну продовжується, а санкції, зокрема, обмеження цін на нафту, скорочують доходи від експорту.
Центральний банк рф оголосив, що припинить купувати іноземну валюту на внутрішньому ринку в рамках бюджетного механізму, який був запроваджений для захисту економіки від коливань цін на сировинні товари. Згідно з останніми даними центробанку, виторг російських експортерів нафти й газу в липні знизився до 6,9 млрд доларів з 16,8 млрд доларів за аналогічний період минулого року. Послаблення обмежень на переказ грошей за кордон також призвело до прискореного відтоку капіталу, оскільки росіяни прагнуть переказати кошти на іноземні рахунки.
Голова центрального банку Ельвіра Набіулліна неодноразово вказувала на погіршення умов зовнішньої торгівлі як на основну причину слабкості рубля. За винятком інтервенцій для підтримки обмінного курсу.
"Ми не бачимо жодних ризиків для фінансової стабільності від падіння рубля", - запевняв росіян заступник голови Банку росії Олексій Заботкін. За його словами, центральний банк продовжує дотримуватися політики плаваючого обмінного курсу, що "дозволяє економіці ефективно адаптуватися до мінливих зовнішніх умов".
До слова, окрім долара, у рф дорожчає також євро. 14 серпня, за даними росЗМІ, курс євро сягнув 110 рублів на Мосбіржі вперше з 23 березня 2022 року.
Вночі 12 серпня російський рубль досягнув позначки 100 за долар після тривалого знецінення. Щось подібне у росії було після проголошення "спеціальної військової операції", коли всі очікували, що рф опиниться в міжнародній ізоляції.
Під кінець дня 12 серпня, коли паніка вляглася, рубль дещо відновив позиції. Однак, є підстави вважати, що ситуація розвиватиметься, адже російська валюта падає сьомий місяць поспіль і це на тлі того, що продажі нафти у світі сягнули історичного максимуму. Що означає падіння курсу російської національної валюти детально читайте в аналітичному матеріалі Інформатора за посиланням. А те, як росіяни та пропагандисти реагують на обвал курсу рубля, Інформатор писав тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.