Пункт пропуску Медика - Шегіні розблокували, уряд Польщі пішов на поступки фермерам та уклав з ними угоду
У суботу, 6 січня, польські фермери припинили страйк о 20:00 за місцевим часом на пункт пропуску Медика-Шегині. Кордон на цій ділянці розблоковано. Це сталося після того, як міністр сільського господарства Чеслав Сєкєрський та протестувальники з організації "Підкарпатське ошукане село" підписали угоду про зняття блокади. Уряд пішов на поступки протестувальникам і виконав їхні головні вимоги.
Про зняття блокади в мережі "Х" повідомив Міхал Колодзейчак, віцеміністр Міністерства аграрної політики.
"Протест призупинено, три основні вимоги якнайшвидше перейдуть у фазу реалізації. Після Нового року ми сідаємо за стіл, щоб разом виробити очікувані рішення. Так працює ефективне міністерство сільського господарства. Фермери повинні повернути свою суб’єктність і довіру", – написав він.
Як пише Polsat News, після підписання угоди протест на пункті пропуску в Медиці призупиняється на період, необхідний для впровадження правових та повідомлювальних змін, і на час, необхідний для впровадження додаткових змін - про це йдеться у тексті угоди.
"Ця угода – не початок і не кінець діалогу, який ми розпочали і продовжуватимемо з аграріями. Ми хочемо вирішувати проблеми в діалозі з фермерами, з повноцінним партнерським обговоренням . Ми усвідомлюємо складність ситуації в сільському господарстві", – сказав під час брифінгу міністр АПК.
Лідер фермерів Роман Кондров, заявив, що їде на кордон та передає домовленість. З 20:00 протести припиняються.
Нагадаємо, уранці 6 січня влада Польщі організувала зустріч з організаторами мітингів. На ній показали документ, в якому йшлося про зобовʼязання виконати всі три вимоги фермерів. Страйкарі висунули такі пункти:
Перша блокада тривала місяць, з 23 листопада по 24 грудня 2023 року. ЇЇ призупинили напередодні Різдва, а потім фермери знову вийшли на протести й перекрили шлях з польської Медики до українських Шегинів.
Обурення польських перевізників пов'язане з конкуренцією, яка склалася після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та Євросоюзом. Вони вважають, що умови мають бути рівними для всіх і заявляли, що страйк може тривати декілька місяців на усіх пунктів пропуску. Найбільше претензій було до системи видачі дозволів для роботи в Євросоюзі українським перевізникам. Польський уряд на це вплинути не може, тому звернувся до ЄС, лобіюючи прохання фермерів. Але отримав жорстку відмову - угоди з Україною Євросоюз не скасує.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.