Індексацією пенсій задоволені не всі пенсіонери: що говорять експерти

В умовах війни уряд взагалі міг індексацію не робити

Індексацією пенсій задоволені не всі пенсіонери: що говорять експерти
В Україні провели індексацію пенсій

З 1 березня було проіндексовано пенсії для 10,5 мільйона пенсіонерів. Це пенсії за віком, інвалідністю, втратою годувальника. Крім того, перерахували пенсії військовослужбовців та чорнобильців. Але з’ясувалося, що далеко не всім додали саме 20%, а декому перерахунок взагалі не зробили. Чому очікування себе не виправдали – пояснив експерт.

Більшість пенсіонерів вже отримали свої проіндексовані пенсії. Втім, далеко не кожен залишився задоволений березневим перерахунком. Хтось беззастережно повірив владі і очікував на більше, а хтось взагалі залишився без підвищення.

"В умовах війни уряд взагалі міг цього не робити, що навіть побічно прописано в законі про державний бюджет на 2023 рік", - зауважив експерт з пенсійної справи Сергій Коробкін.

Він також нагадав, що в 2014-2015 роках, після початку АТО, пенсії взагалі не підвищували майже два роки. Однак 2022-2023 роки стали, навпаки, роками доволі суттєвих підвищень. Чому ж люди залишаються незадоволеними?

"По-перше, людина завжди прагне більшого – це щось на рівні інстинктів. І якою б не була влада, її завжди критикують. По-друге, вітчизняне пенсійне законодавство само по собі залишається несправедливим і це відбивається під час кожного перерахунку. Міністрів змінюють регулярно, але соціальна політика від цього не стає ідеальною. По-третє, сильно шкутильгає роз’яснювальна робота. В уряді доволі чітко анонсували, що пенсії проіндексують усім і що підвищення складе майже 20%. Але з’ясувалося, що далеко не всім додали саме 20%, а декому перерахунок взагалі не зробили", - сказав Коробкін.

Він додав, що постанова про цьогорічну індексацію дійсно має недоліки. Врешті-решт ніхто не скасовував інфляцію, за якою зростання пенсії все одно не встигає.

"Отже, хотіли як краще, а вийшло як завжди. З одного боку, критикувати легко. В Україні майже 10,7 мільйона пенсіонерів. Якщо додати кожному по 100 гривень, то це вже буде більше одного мільярду щомісячних додаткових видатків. А країна і так живе в кредит. Для держави сума чималенька, а для окремого пенсіонера – невелика. З другого боку пенсіонери ставлять справедливі питання: чому комусь додали 100 гривень, комусь – 1500 гривень, а комусь – взагалі нічого?", - висловив свою думку експерт.

Втім, індексація пенсій повністю ще не завершилася. Першого квітня відбудеться щорічний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів, а з 1 липня будуть індексовані пенсії для тих осіб, які були державними службовцями або співробітниками місцевих органів влади, науковцями та для деяких інших категорій громадян.

Раніше ми писали про те, що тисячі українських пенсіонерів були змушені покинути свої домівки та стикнутися із фінансовими труднощами. Протягом року більшість з них отримувала міжнародну допомогу. Чи не стане це перешкодою для нарахування пенсії?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube