Німеччина анонсувала новий пакет допомоги Україні на 1,1 млрд євро: що туди ввійде

Про новий пакет допомоги оголосив канцлер Німеччини Олаф Шольц

Військова допомога
Шольц наголосив, що Німеччина є другою за кількістю наданої підтримки українцям

Німеччина підготувала новий пакет військової допомоги Україні. Його вартість - 1,1 мільярда євро. В рамках цієї допомоги ЗСУ отримають більше сто тисяч снарядів та ракети для IRIS-T.

Про це на брифінгу 16 лютого оголосив канцлер Німеччини Олаф Шольц. За його словами, у пакет допомоги зокрема увійдуть:

  • 36 броньованих та колісних гаубиць із промислових запасів;
  • 120 тисяч снарядів;
  • 2 системи ППО Skynex;
  • ракети для IRIS-T.

На брифінгу Шольц також нагадав, що на цей рік Німеччина виділила 1,7 млрд євро на допомогу Україні та ще 6 млрд євро - зобов'язання на наступні роки. Шольц наголосив, що Німеччина є другою за кількістю наданої підтримки українцям та другою країною, яка саме підписала безпекові гарантії. Першою була Велика Британія. Після Німеччини підписати договір повинна Франція.

Зеленський і Шольц підписали угоду про безпекову співпрацю

16 лютого 2024 року під час офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Берліна Україна та Німеччина підписали двосторонню угоду. Вона стосується безпекової співпраці. Цей документ є продовженням декларації G7 щодо "гарантій безпеки" для України.

Документ закріплює німецьку підтримку для України. Це зброя, щодо якої вже є конкретні контракти. В угоді зафіксована чітка позиція Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу, заморожених активів. Угода також передбачає механізм екстрених консультацій, якщо росія у майбутньому ще раз нападе на Україну.

Також нагадаємо: у своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube