В найближчі дві доби стане зрозуміло, чи зможе Сенат США укласти угоду про кордон з Мексикою, яка передбачає продовження допомоги Україні
У Конгресі США погодили текст угоди щодо безпеки південного кордону з Мексикою. Це вдалося зробити попри зусилля колишнього президента США Дональда Трампа та його союзників зірвати переговори. Від ухвалення цього документу залежить поновлення допомоги України, бо запит на додаткове фінансування не ухвалюють саме через прикордонну політику.
Про це пише The Guardian. Зазначається, що текст документа мають оприлюднити найближчими днями.
"Пропозиція, яка обговорюється в Конгресі, суттєво змінить імміграційну політику з метою стримування міграції на тлі рекордного потоку людей, які прибувають до південного кордону США. Це включало б значні поступки з боку демократів в обмін на підтримку республіканців у питанні щодо надання військової допомоги Ізраїлю та Україні", - пояснює видання.
The Guardian зазначає, що неспроможність укласти угоду буде мати глобальні наслідки. У Пентагоні попередили, що українські військові на передовій ризикують залишитися без боєприпасів.
Сенатор від Демократичної партії Кріс Мерфі заявив, що вже в найближчі 48 годин буде зрозуміло, чи зможе Сенат США укласти угоду про кордон з Мексикою, яка передбачає продовження допомоги Україні. Він висловив сподівання, що 45-й президент США Дональд Трамп не має такої влади в Республіканській партії, щоб зірвати угоду.
"Я сподіваюся, що одна людина всередині Республіканської партії не настільки сильна, щоб передати Україну володимиру путіну", - сказав Мерфі кореспондентові CNN Ману Раджу.
Президент США Байден наприкінці 2023 року ініціював виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Зокрема, близько 61 млрд доларів - тільки для України. Проте Конгрес досі не проголосував за цю ініціативу. Питання блокують через проблеми з безпекою кордону з Мексикою.
Білий дім розробив імміграційну угоду, яка обмежить можливість мігрантів просити притулку на південному кордоні. Таким чином президент США Джо Байден пішов на поступки сенаторам-республіканцям піти на зміни в імміграційній політиці та зміцнити кордон з Мексикою для уникнення критики невдоволених громадян США.
Вже після ухвалення цієї угоди можна буде говорити про надання допомоги Україні та Ізраїлю. Фактично таким був ультиматум Байдену від сенаторів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.