Кому в Україні призначена субсидія на тверде паливо і скільки дадуть вугілля

Субсидія на вугілля і допомога на дрова від держави можлива тільки для тих категорій населення, які не мають газу та\або електрики

Вугілля
Субсидія на дрова та вугілля

З настанням холодів для багатьох українців принциповим стає питання оплати опалення. Ті, хто користуються вугіллям або дровами для опалення житла можуть розраховувати на субсидію, яка складає 16 234 гривень, а для пільговиків 13 600 гривень. Про це йдеться у публікації УНІАН.

У постанові Кабінету міністрів України №1169 від 15 жовтня 2024 року зазначено, що до кінця 2024 року українці можуть подати заяву на субсидіарну підтримку для купівлі газу, дров і вугілля. Субсидія на вугілля і допомога на дрова від держави можлива тільки для тих категорій населення, які не мають газу та\або електрики. Тобто, зрозуміло, що топити приміщення вони можуть тільки дровами в котлах і печах. Субсидія на вугілля та дрова надається так:

  • Мінімальна норма для надання пільг (тверде пічне побутове паливо) - 6,22 тонни свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 1,87 тонни кам'яного вугілля.
  • Мінімальна норма для надання субсидій (тверде пічне побутове паливо) - 7,41 тонни свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 2,23 тонни кам'яного вугілля.

При цьому, в грошовому еквіваленті субсидія на пічне опалення за цією схемою розподіляється так:

  • пільговики - 13 600 гривень,
  • всі інші - 16 234 гривень.

Обидві вищевказані суми позначені як разова субсидія на рік, розраховувати на неї можуть тільки жителі певних областей України. Субсидія на дрова 2024 або вугілля оформляється, так само як і будь-яка інша житлова - вам потрібно написати заяву і подати її разом із декларацією про доходи до ПФУ, ЦНАПу або органу місцевого самоврядування. Ймовірно, також можуть попросити довідку про те, що ви справді використовуєте лише пічне опалення.

Грошова виплата українцям, які опалюють своє житло дровами та вугіллям

Торік для родин, які обігрівають своє житло дровами чи вугіллям, було забезпечено додаткову грошову підтримку, завдяки спільному проєкту Уряду України та  міжнародних партнерів. У межах проєкту, який реалізували у Мінсоцполітики, розмір фінансової підтримки для українців, які користуються вугіллям або дровами, зріс у декілька разів, а кошти на придбання твердого побутового палива взимку отримали близько 460 тисяч домогосподарств  на загальну суму 3,3 мільярда гривень. Цьогоріч за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), у Мінсоцполітики ініціювали продовження надання додаткової підтримки населенню. Адже така допомога дозволяє покрити більшу частину видатків домогосподарств на придбання твердого палива. 15 жовтня Уряд ухвалив відповідну постанову. Її реалізація дасть можливість близько 500 тисяч домогосподарств з-поміж отримувачів пільг та житлових субсидій отримати виплату у збільшеному в декілька разів розмірі. Розмір розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і максимально може сягнути до 21 тисяч гривень. Чим менші доходи родини, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери.

Хто отримає додаткову фінансову допомогу

Виплата спрямована на те, щоб підтримати українців з вразливих категорій, які найбільше потребують такої підтримки. Тому додаткова виплата надаватиметься громадянам, які отримують житлові субсидії та пільги на придбання твердого палива в зимовий період. Проєкт діятиме протягом декількох місяців. Орієнтовно українці зможуть отримати виплати до кінця грудня 2024 року.

Куди за нею звернутися

Якщо ви вже отримуєте субсидію або пільгу на придбання твердого пічного палива, то спеціально звертатися нікуди НЕ потрібно. Усю необхідну інформацію для зарахування коштів на картковий рахунок отримувача Пенсійний фонд вже має. Якщо пільга або субсидія ще не призначена, але ви потребуєте підтримки держави – необхідно звернутися за нею до ПФУ у загальноприйнятому порядку і подати відповідну заяву. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube