НАБУ оголосило підозри чотирьом особам, причетним до схеми
НАБУ і САП викрили схему розкрадання електроенергії "Укренерго" та легалізації отриманих від її продажу коштів. Сума збитків становить понад 716 млн грн. Організатору та причетним до оборудки повідомили про підозри. До схеми причетний трейдер Ігоря Коломойського.
За даними Національного антикорупційного бюро України, у березні 2022 року ТОВ "Юнайтед Енерджі", яка повʼязана з Ігорем Коломойським, закупила в "Укренерго" електроенергію на суму понад 716 млн грн. На той час це був один з найбільших в Україні трейдерів.
Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту "Укренерго" не зупинив продаж електроенергії. При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.
Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, який також є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів "ПриватБанку" (справа стосується Коломойського - ред). Гроші за поставлену електроенергію "Укренерго" так і не одержало. Коли ж компанія звернулась до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримала відмову.
В результаті 11 січня на 716 млн грн на рахунки залучених до схеми компаній наклали арешт. Також правоохоронці заблокували кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах. При цьому були зафіксовані спроби зняти це блокування зацікавленими особами шляхом надсилання на адресу відповідних закордонних правоохоронних органів підроблених листів від імені детективів та прокурорів.
Антикорупційні органи повідомили по підозру особі, яка організувала оборудку, експосадовцю товариства, голові правління банку та директору приватної компанії. Кваліфікація дій підозрюваних така:
У вересні 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру олігарху Ігорю Коломойському в організації схеми заволодіння 9,2 млрд грн "ПриватБанку", до якої той долучив ще п'ятьох менеджерів фінустанови. Схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов'язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів.
446 млн грн легалізували шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок Коломойського через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями. Надалі вони були внесені олігархом до статутного капіталу банку з метою виконання вимог програми фінансового оздоровлення "ПриватБанку".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.