НАБУ скерувало до суду другий епізод справи Роттердам+: повний список фігурантів

Читать на русском

Розслідування стосовно одного експрацівника НКРЕКП виділили в окреме кримінальне провадження

Читать на русском
НАБУ, вугілля
Через формулу споживачі переплатили понад 20 млрд грн, колаж "Інформатор"

Розслідування стосовно одного експрацівника НКРЕКП виділили в окреме кримінальне провадження

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду другий епізод справи "Роттердам+". Це сталось у вівторок, 2 грудня. Справа містить обвинувачення проти 14 фігурантів.

Про це повідомляє пресцентр НАБУ. Вони оприлюднили повний список людей, що причетні до злочинної формули.

"НАБУ і САП скерували до суду другий епізод справи "Роттердам+" за обвинуваченням чотирнадцяти осіб, причетних до запровадження та дії так званої формули "Роттердам+", через яку споживачі електроенергії незаконно переплатили понад 20 млрд грн упродовж 2018-2019 ррю", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що розслідування стосовно одного експрацівника НКРЕКП виділили в окреме кримінальне провадження. Загалом серед обвинувачених:

  • 2 колишніх голів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • 6 колишніх членів НКРЕКП;
  • 2 чинних членів НКРЕКП;
  • чинний та колишній працівник НКРЕКП;
  • 2 чинних посадовці групи приватних теплогенерувальних компаній.

Справа "Роттердам+": головне

Нагадаємо, що "Роттердам+" - це формула, згідно з якою держава закупала вугілля для ТЕС. Працювати ця схема почала з травня 2016-го. 

Згідно з формулою, у тариф закладається вартість вугілля на міжнародній біржі в порту Роттердама (Нідерланди), куди паливо постачається з інших країн. До неї плюсується доставка вугілля в Україну. Власне, від цього й походить назва схеми. До речі, як наслідок через її роботу тарифи на електроенергію для населення зросли в декілька разів, що спричиняло значну суспільну напругу, провокувало "тарифні майдани" та негативно впливало на рейтинги тодішньої влади.

Слід зазначити, що розслідування першого епізоду, за підозрою шести осіб, - щодо незаконної переплати понад 19 млрд грн упродовж 2016-2017 років - завершили у вересні 2022 року, а у березні 2023 року скерували до суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.