Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Керівник Банкової Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником президента США
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном.. Зокрема, вони обговорили плани України щодо використання винищувачів F-16. Зазначили, що це відбудеться вже влітку цього року.
Про це повідомляє пресслужба ОП. Єрмак також повідомив Саллівану про ситуацію на фронті.
Сторони поговорили про потреби військових у різному обладнанні та обговорили важливість розширення тренувальних місій для українських солдатів у країнах-партнерах. Вони обмінялися думками про те, як діятимуть на фронті F-16. Крім того, торкнулися теми необхідності постачання Україні нових систем протиповітряної оборони.
Крім того, Єрмак та Салліван проаналізували результати Саміту миру. Вони також розглянули зусилля США, які спрямовані на допомогу у відновленні й захисті енергетичної інфраструктури України. Тому політики домовилися про тісну координацію та пріоритетність цих зусиль.
За інформацією, яку оприлюднило видання Bloomberg, Україна планує отримати шість винищувачів F-16 вже влітку. А до кінця 2024 року їх кількість може зрости до 20. При цьому Україна може розмістити ескадрилью F-16 у складі від 15 до 24 літаків. Відомо, що Нідерланди та Данія теж вже розпочали процес передачі. Втім, з міркувань безпеки офіційно точну кількість винищувачів, які прибудуть в Україну найближчим часом, не розголошують.
Водночас очільник фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія розповів, що зараз склалася парадоксальна ситуація, коли партнери України надають Україні більше F-16, ніж Україна має підготовлених екіпажів. Зокрема Бельгія, Нідерланди, Данія та інші союзники надають Україні у два рази більше літаків, ніж Україна має пілотів. Також не вистачає інженерів для обслуговування літаків, зазначив нардеп.
А експерти Девід Дептула і Крістофер Бові в доповіді для аналітичного центру Mitchell Institute заявили, що українським Військово повітряним Силам необхідно кардинально змінити методи ведення бойових дій у розпал війни. Зокрема, аналітики кажуть, що вище керівництво ЗСУ має позбутися радянсько-російської доктрини й тактики, техніки та процедур. Саме тоді F-16 будуть ефективними для нас.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.