Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Президент заявив, що польський уряд ухвалив рішення, яке дозволить прискорити постачання винищувачів
Україна зможе швидше отримати винищувачі F-16, надані партнерами. На це повпливало рішення уряду Польщі. Цьому передували домовленості між президентом України Володимиром Зеленським та його польським колегою Дональдом Туском.
Яке саме рішення ухвалили урядовці у Варшаві наразі невідомо. Однак Зеленський вже висловив вдячність президенту Польщі. Про це він написав у своєму X в пʼятницю, 19 липня.
Зеленський розповів, що 18 липня на саміті Європейської політичної спільноти у Британії він зустрівся з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Сторони обговорили посилення обороноздатності України. І вже у пʼятницю Україна отримала позитивне рішення польського уряду, "яке дасть Україні змогу якнайшвидше отримати винищувачі F-16", наголосив президент.
"Дякую, дорогий Дональде, за ефективне виконання наших попередніх домовленостей. Вдячний Польщі за рішучу підтримку України", - додав Зеленський.
За інформацією, яку оприлюднило видання Bloomberg, Україна планує отримати шість винищувачів F-16 вже влітку. А до кінця 2024 року їх кількість може зрости до 20. При цьому Україна може розмістити ескадрилью F-16 у складі від 15 до 24 літаків. Відомо, що Нідерланди та Данія теж вже розпочали процес передачі. Втім, з міркувань безпеки офіційно точну кількість винищувачів, які прибудуть в Україну найближчим часом, не розголошують.
Водночас очільник фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія розповів, що зараз склалася парадоксальна ситуація, коли партнери України надають Україні більше F-16, ніж Україна має підготовлених екіпажів. Зокрема Бельгія, Нідерланди, Данія та інші союзники надають Україні у два рази більше літаків, ніж Україна має пілотів. Також не вистачає інженерів для обслуговування літаків, зазначив нардеп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.