Кого у Кремлі хочуть зробити "гауляйтером" України - висновок ISW

Читать на русском

Кремль сподівається поставити свою людину на чолі з альтернативним українським урядом

Читать на русском
Кого у Кремлі хочуть зробити "гауляйтером" України - висновок ISW
Кого у Кремлі хочуть зробити гауляйтером України

Кремль сподівається поставити свою людину на чолі з альтернативним українським урядом

Колишній так званий "міністр оборони" "ДНР" Ігор Гіркін відродив дискусії щодо наміру Кремля повернути до влади в Україні Віктора Медведчука, який є союзником президента РФ Володимира Путіна.

Він заявив, що Кремль сподівається поставити Медведчука на чолі з альтернативним українським урядом. При цьому Гіркін і пов'язаний з Кремлем блогер Саша Коц узяв під сумнів придатність Медведчука і можливість того, що він колись посяде таку позицію.

"Ця розмова нагадує попередні чутки у ЗМІ про потенційний план Кремля поставити опального колишнього українського диктатора Віктора Януковича на посаду лідера України на початку 2022 року", - пишуть аналітики.

Кремль прирівняв Пригожина до ворога

Кремль продовжує публічно заперечувати заяви засновника та куратора ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина про те, що лише найманці брали участь у захопленні Соледара. Водночас "кухар Путіна" намагається підірвати довіру до Міноборони РФ. Як пишуть аналітики, президент Росії Володимир Путін приписав успіх на передовій Міністерству оборони.

Заява Путіна транслювалася у прямому ефірі на державному телебаченні і, ймовірно, була навмисною спробою підірвати вплив Пригожина в російському інформаційному просторі, враховуючи, що раніше глава Кремля утримувався від коментарів про тактичні успіхи в Україні, вважають експерти. Путін, ймовірно, прагнув продемонструвати, що він зберігає контроль за традиційними російськими ЗМІ, тоді як Пригожин продовжує нарощувати аудиторію в Telegram та інших соціальних мережах.

Міноборони Росії, своєю чергою, також продовжувало повідомляти про те, що штурмові загони Південного військового округу та повітрянодесантні війська атакують українські позиції навколо Бахмута, і, ймовірно, навмисно виключило згадку про сили "Вагнера" у своєму щоденному брифінгу.

Своєю чергою офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков побічно звинуватив Пригожина у навмисному викритті конфлікту між Міноборони Росії та "Вагнером" у російському інформаційному просторі. Пєсков спробував спростувати повідомлення про конфлікт між Пригожиним та Міноборони Росії, заявивши 16 січня, що вони є "продуктами інформаційних маніпуляцій".

Пєсков, проте, додав, що хоча більшість таких маніпуляцій походить від "ворогів" Росії, Кремль має "друзів", які так саме поводяться. Аналітики вважають, що заява Пєскова могла бути адресована Пригожину, чия критика Міноборони Росії стає дедалі зухвалішою.

Пригожин заявив, що він не має підстав не довіряти Пєскову. Засновник ПВК "Вагнера" продовжив свою тактику використання свідомо розпливчастих повідомлень, щоб викликати більше дискусій у російському інформаційному просторі, вважають експерти.

Як у Росії реагують на призначення Герасимова

Стримана реакція російського провоєнного середовища на призначення начальника Генерального штабу РФ Валерія Герасимова на посаду командувача об'єднаного угруповання військ в Україні може свідчити про те, що там сподіваються, що Кремль і Міністерство оборони Росії почали реалістично дивитися на війну в Україні, вважають аналітики Інституту вивчення війни. Призначення начальника Герасимова командувачем об'єднаного угруповання військ РФ в Україні не викликало значної хвилі критики в російському націоналістичному дискурсі провоєнних блогерів, відзначили в інституті.

Більшість провоєнних діячів стверджували, що призначення Герасимова означає, що Міністерство оборони Росії знову бере на себе відповідальність за війну. Блогери пов'язували призначення Герасимова з кількома поточними проблемами, включаючи внутрішню напруженість у МО, конфлікт між МО і ПВК "Вагнер" та поганий стан війни.

Блогери зайняли поразницьку позицію щодо призначення Герасимова, зазначивши, що доля його власної військової кар'єри залежить від довгострокового результату війни. Деякі більш критичні націоналістичні голоси заявили, що призначення Герасимова є прикладом нездатності Кремля вчитися на своїх історичних поразках, враховуючи, що начальник Генштабу не зміг утримати окуповані території на півночі України на початку війни. Однак такий дискурс був обмеженим. Блогери здебільшого висловлювали сподівання, що Герасимов продовжить співпрацювати зі своїм попередником, а нині заступником командувача, командувачем Повітряно-космічних сил Росії генералом армії Сергієм Суровікіним та продовжуватиме ракетні удари по українській енергетичній інфраструктурі.

Змішана, сповнена надії, але апатична реакція провоєнних діячів може свідчити про їхні сподівання на те, що російське Міністерство оборони та Кремль починають реалістично дивитися на війну в Україні, запроваджуючи централізовану командну структуру, яка візьме на себе управління воєнною кампанією.

Нагадаємо, експерти Інституту вивчення війни відзначають, що Росія хоче перехопити ініціативу і покласти край контрнаступальним успіхам України, а президент Росії Володимир Путін змінює підходи ведення війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.