Мер Києва Віталій Кличко їздить Європою та просить про допомогу. А коли столиця її отримає, то не завжди знає, що з нею робити
Київ отримав від Словаччини 23 автобуси як гуманітарну допомогу. Активісти побоюються, чи не повторять вони долю автобусів від німецьких та латвійських партнерів, які довгий час простояли в автопарку Київпастрансу.
Планується, що частина словацьких автобусів буде їздити на міських маршрутах після того, як пройде реєстрацію та техогляд. А інша частина піде на запчастини. Про це повідомило управління міжнародних зв’язків Київради.
"КП "Київпастранс" уже прийняло транспортні засоби як кінцевий отримувач благодійної допомоги. Рухомий склад із Братислави курсуватиме на тих маршрутах, які потребують збільшення випуску. Також частина автобусів слугуватиме для забезпечення оперативного резерву підприємства та як донори для рухомого складу", - йдеться у повідомленні мерії.
Але кияни сумніваються, що подарований транспорт зможе розв'язати проблеми з набитими маршрутками в години пік.
За словами київського журналіста Сергія Гришина, нещодавно передані автобуси можуть повторити долю транспорту, яку Київ отримував до цього. Він нагадав, як автобуси, які передали столиці як гуманітарну допомогу у 2022 році, простояли в одному з автопарків Київпастрансу. Їх навіть почали розшукувати – так довго Київрада не знала, що з ними робити.
Нагадаємо, що наприкінці квітня 2022 року Рига подарувала Києву 11 пасажирських автобусів від. У серпні минулого року столиці передали ще 19 пасажирських автобусів від чотирьох німецьких міст – Мюнхена, Регензбурга, Ганновера та Зевена.
"Станом на 19 вересня (2022 року – ред.) жоден з автобусів від німецьких партнерів не здійснювали пасажирські перевезення на жодному з районів Києва. За майже 5 місяців не з’явилися на вулицях міста автобуси і від латвійських партнерів, — йдеться у заяві громадської організації "Пасажири Києва". — Ми стурбовані тим, що надана міжнародна допомога тривалий час не використовується на користь киян та тимчасових переселенців, як і те, що про стан вищезгаданих транспортних засобів громаді міста, а також німецьким та латвійським партнерам нічого невідомо".
Тільки після запиту Інформатора до Київради стало відомо, що подарований транспорт має курсувати за маршрутами: вул. Метрологічна – Деміївська площа, Троєщина – станція метро «Лівобережна».
Раніше Інформатор розповідав, чому подаровані двоповерхові автобуси від Німеччини не можуть вивести на міські маршрути Києва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.