Основний інтерес китайського уряду викликають китайські організації, щодо яких уряд Сполучених Штатів може розглянути можливість введення фінансових санкцій
Хакери китайського уряду зламали дуже секретний офіс Міністерства фінансів, який застосовує економічні санкції проти країн і груп осіб. Це один із найпотужніших інструментів, наявних у розпорядженні США для досягнення цілей національної безпеки. Пекін намагається отримати розвіддані про свого найбільш значущого суперника в глобальній боротьбі за владу і вплив.
Про це пише Washington Post. Посилаючись на неназваних чиновників, видання повідомило, що хакери зламали Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) та Управління фінансових досліджень, а також атакували офіс міністра фінансів США Джанет Єллен.
Як зазначає видання, ця атака відображає рішучість Пекіна отримати розвіддані про свого найбільш значущого суперника в глобальній боротьбі за владу і вплив. Чиновники заявили, що основною сферою інтересу китайського уряду є китайські організації, щодо яких уряд США може розглянути можливість введення фінансових санкцій.
"Цей інцидент є останнім у серії комп’ютерних вторгнень, які тривають десятиліття та які приписують китайцям і спрямовані на викрадення розвідувальних даних уряду США та корпоративних секретів з систем приватного сектора, щоб допомогти їм отримати перевагу в глобальній економічній, технологічній та безпековій конкуренції", - пише WP.
Раніше цього тижня Мінфін у листі Конгресу повідомив, що хакери вкрали несекретні документи під час "великого інциденту". При цьому не уточнювалося, які саме користувачі або департаменти постраждали.
У листі Міністерства фінансів США йшлося, що хакери зламали стороннього постачальника послуг кібербезпеки BeyondTrust. Китайські фірми, приватні особи та організації часто стають об'єктом санкцій США, які Вашингтон використовує як ключовий інструмент своєї зовнішньої політики щодо Пекіна.
Тим часом відносини між Сполученими Штатами й Китаєм залишаються напруженими, оскільки обраний президент Дональд Трамп готується повернутися в Білий дім, погрожуючи Пекіну ще більш жорсткими тарифами, ніж ті, які він запровадив у свій перший термін. Під час своєї кампанії торік він запропонував запровадити мита в розмірі 60% або більше на весь імпорт з Китаю, що може спровокувати торгівельну війну світового масштабу.
США вже цього року можуть запровадити майже 40% мита на імпорт з Китаю за каденції президента Дональда Трампа. Про це свідчить опитування видання Reuters, яке опитало понад 50 економістів.
Так, під час передвиборчої кампанії Трамп пообіцяв запровадити високі тарифи на китайський імпорт у межах пакета торгівельних заходів "Америка понад усе". Опитування показало, що переважна більшість експертів очікує, що Трамп запровадить тарифи на початку наступного року: середній тариф становитиме 38%, а прогнози варіюються від 15% до 60%.
Більшість респондентів заявили, що не очікують запровадження повних 60% тарифів на китайські товари на початку 2025 року, бо це може прискорити інфляцію в США. Економісти, яких опитало видання, прогнозують, що нові американські тарифи знизять економічне зростання Китаю у 2025 році приблизно на 0,5-1,0 відсоткового пункту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.