Зірвалася "історична зустріч" Путіна та Трампа: Гордон пояснив, чому війна не припинилася 30 грудня

Зустріч зірвав Кремль, потрібно очікувати на ескалацію, а США почнуть озброювати Україну сильніше, стверджує Гордон

Дмитро Гордон, завершення війни
Гордон розповів, що йому було відомо про сценарій завершення війни

Новообраний президент США Дональд Трамп та глава Росії Володимир Путін мали 30 грудня зустрітися, щоб домовитися про покладення краю війні в Україні. Саме з цим пов'язані були прогнози про завершення війни, а також таємничі польоти російського спецборту в США. Але ця зустріч не відбулася, оскільки її зірвав Кремль своїми вимогами.

Про це заявив український журналіст Дмитро Гордон, який раніше неодноразово анонсував завершення війни до кінця 2024 року. Він заявив, що Трамп та Путін повинні були зустрітися щодо завершення щонайменше "гарячої фази" війни в Україні, але зустріч зірвали. Звідки в нього ці дані, Гордон не пояснив.

Він заявив, що на початку грудня перебував у Вашингтоні, де два джерела розповіли йому про таємну зустріч, призначену на кінець року. Інформацію підтвердило також джерело в Україні – імена Гордон називати не став. Журналіст заявив, що "не хайпує" заради нових підписників – мовляв, у нього їх 11 мільйонів, більше вже нікуди.

Гордон розповів деякі подробиці можливих перемовин. Він стверджує, що зустріч мала відбутися у форматі відеоконференції, щоб "закріпити певні моменти", після чого "гаряча фаза війни мала завершитись". На лінії зіткнення повинні були припинити вогонь, також припинялися польоти БПЛА з обох сторін, ракетні та артилерійські удари тощо. Гордон навів, як доказ, заяви спецпредставника Трампа Кіта Келлога, серію заяв самого Трампа, Путіна, деяких інших топчиновників та "майже повне припинення ударів по Україні".

"Закінчились ці перемовини нічим, а саме — демарш з російського боку", – резюмував він.

Цікаво, що Гордон озвучив інформацію про те, чого вимагав Кремль від США, та якими були пропозиції Вашингтону до росіян. Що вимагав Кремль:

  1. Початок перемовин без зупинки вогню;
  2. Початок перемовин з боку РФ можливий лише після уступок з боку США;
  3. Гарантія повної відмови від вступу України в НАТО, підкріплена міжнародними зобов'язаннями;
  4. "Демілітаризація" та "денацифікація" України;
  5. Недопущення миротворчого контингенту країн-членів НАТО – замість них повинні бути миротворці з союзних РФ країн: з Китаю, Бразилії, Білорусі, до 20 тис. осіб з легкою стрілецькою зброєю і лише по мандату ООН;
  6. Повне зняття санкцій з РФ.

Команда Трампа висунула Кремлю наступні пропозиції:

  • Повне припинення вогню на лінії зіткнення;
  • Створення демілітаризованої зони по всьому фронту довжиною 1 300 км;
  • Миротворчий контингент від країн-членів НАТО. Якщо РФ починає стріляти, то це прирівнюється до нападу на Альянс;
  • Гарантії відмови від вступу України в НАТО протягом 20 років;
  • Повне переозброєння України;
  • Часткове та поступове зняття санкцій з РФ;
  • Невизнання Україною окупації територій, але повернення припустиме лише дипломатичним шляхом.

Гордон додав, що тепер треба очікувати на ескалацію бойових дій та на кроки США у відповідь на зухвалість Кремля. Трамп обіцяв, що у випадку, якщо Росія не погодиться на його план, він "задіє усю силу США". Зокрема Гордон стверджує, що Україна отримає від США ракети Tomahawk та інше нове озброєння, а РФ зіткнеться з надпотужним санкційним ударом.

Зазначимо, що будь-яких офіційних коментарів від президента України Володимира Зеленського, керівника Офісу президента Андрія Єрмака, міністра іноземних справ України Андрія Сибіги, російських та американських топчиновників, Трампа або Путіна з цього приводу не було. Заяви Гордона ніхто не підтвердив, але й не спростував.

Зазначимо, ще 17 грудня український журналіст Дмитро Гордон заявив, що гаряча фаза війни в Україні завершиться у 2024-му. Він впевнений, що це станеться до кінця року. 29 грудня Гордон повторив свій прогноз, зазначивши, що 30 грудня війна в Україні повинна припинитися.

У червні 2024 року він вже казав, що активна фаза конфлікту завершиться до кінця поточного року. Також він прогнозував, що Крим буде деокуповано протягом найближчих п’яти місяців (тобто, якщо він це казав у червні, то цей час уже пройшов, а Крим досі окупований).

Цікаво, що у Росії 29 грудня заявили, що відхиляють будь-які "мирні пропозиції" адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа. Кремлю не подобаються пункти щодо НАТО та європейських миротворців в Україні. Анекдот полягає у тому, що жодних офіційних заяв від США ще навіть не надходило. 30 грудня прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що будь-яких умов для швидкого завершення війни в Україні немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube