Китай провів успішне польове випробування новітньої водневої бомби - ЗМІ

Китай протестував нову водневу бомбу - вона без ядерного заряду, але з вогняною кулею у 1000°C

Воднева бомба Китаю
Воднева бомба працює на основі магнієвого гідриду. Фото: Getty Images

Поки офіційний Пекін продовжує мілітаризацію та готується до можливої ескалації навколо Тайваню, китайські дослідники протестували новий вид водневої зброї в реальних умовах. За даними журналістів, експериментальна бомба вагою близько 2 кілограмів створила плазмову кулю з температурою понад 1000°C, яка залишалася активною понад дві секунди. Це приблизно у 15 разів довше, ніж триває дія аналогічної звичайної вибухівки.

Про це повідомляє видання South China Morning Post. У розробці пристрою взяв участь 705-й науково-дослідний інститут Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC). За інформацією джерел, бомба працює на основі магнієвого гідриду - твердого матеріалу, який накопичує водень. При цьому в конструкції не використовуються ядерні компоненти.

Під час вибуху фіксувалося надлишкове тискове навантаження в 428,43 кПа на двометровій відстані. Хоча загальна вибухова сила склала лише 40% від тієї, яку продукує рівнозначна за масою тротилова бомба, рівень теплового випромінювання значно перевищив показники традиційної вибухівки.

South China Morning Post уточнює, що магнієвий гідрид - дуже рідкісний матеріал, надзвичайно складний у виробництві. Його отримують у лабораторіях під високим тиском і температурою, а сам процес пов’язаний із ризиком вибуху. Зазвичай мова йде про кілька грамів продукту на день.

Утім, цього року Китай запустив перше велике підприємство з виробництва цього матеріалу в провінції Шеньсі, що на північному заході країни. Потужність заводу - до 150 тонн на рік. Теоретично, магнієвий гідрид передусім планували застосовувати у водневих паливних елементах для підводних апаратів або дронів із тривалим часом польоту. Однак тепер стало відомо, що його також використовують у створенні вибухових пристроїв.

Військові інновації Китаю

Раніше повідомлялося про появу в мережі чітких зображень перспективного китайського винищувача J-XDS (можливо, майбутній J-50), який імовірно належить до шостого покоління бойової авіації. У нього вдосконалене шасі, нова форма повітрозабірників та змінні сопла двигунів - що натякає на наявність тяговекторного управління.

Також зазначалося, що КНР активно накопичує балістичні ракети, які, згідно з її військовою доктриною, мають стати основною зброєю у разі конфлікту зі США. Крім того, Китай став першою країною, що оголосила про запуск 10G-мережі - Huawei спільно з China Unicom продемонстрували технологію, здатну забезпечити до 10 гігабіт на секунду. Це дає змогу завантажити фільм у 8K за кілька секунд, одночасно ведучи стрім або граючи в онлайн-ігри. Також нагадаємо, що попри офіційні запевнення Пекіна, що він не постачає летальну зброю до Росії, президент Володимир Зеленський 17 квітня заявив про зворотне, посилаючись на дані української розвідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube